سیستم تیکتینگ ترازسامانه

تاریخ آغاز 1401/05/12 - 17:04:51
سیستم تیکتینگ ترازسامانه

پرزنت تیکتینگ

هر سازمانی برای پاسخ‌گویی به مشتریان و  یا ثبت درخواست‌های درون سازمانی، راهکار به خصوصی دارد. اما یقینا سیستم تیکتینگ، بهترین راهکار ممکن است که علاوه بر صرفه جویی در زمان، انتقال مشکل و موضوعات به کامل‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. سیستم تیکتینگ ترازسامانه این مزیت را در اختیار سازمان قرار می‌دهد که به صورت یکپارچه و هم راستا با نرم افزار حسابداری تراز پاسخگوی نیازهای سازمان باشد. در این نرم افزار امکان تعریف لیست سازمان ها، مشتریان، سرپرستان سازمان و... وجود دارد. پس از تعریف اشخاص در سیستم، میتوان سطح دسترسی هر کاربر را (اعم از مجوز ارسال تیکت، محدود سازی دسترسی به بخش‌های مختلف سیستم، گزارش گیری و...) نیز مشخص کرد.

نرم افزار تیکتینگ تزار سامانه، امکانات زیادی با قابلیت های شخصی سازی گوناگون دارد که در ادامه به بخشی از آن ها اشاره میشود:


داشبورد

در این صفحه میتوان نگاهی جامع به وضعیت تیکت‌ها، میزان رضایت مندی از سازمان، وضعیت تیکت ها ( باز، بسته، پاسخ داده شده و..) را روی نمودار (Pie Chart & Bar Chart) داشت. در کنار نمودار، امکان مشاهده تمام تیکت‌ها و وضعیت آن‌ها به صورت عددی وجود دارد.
بیشترین استفاده از داشبورد، متعلق به مدیران مجموعه است تا در کوتاه ترین زمان ممکن، بتوانند وضعیت کارمندان و مشتریان خود را ارزیابی کنند.

عکس داشبورد تیکتینگ ترازسامانه

تیکت‌ها
قلب تپنده نرم افزار در این بخش قرار دارد. بنا بر سطح دسترسی کاربر، لیست تیکت‌ها نشان داده می‌شود. برای مثال مدیر بخش میتواند تمامی تیکت‌های بخش خود را مشاهده کند اما یک کارمند تنها میتواند تیکت‌هایی که مالک آن ها است را مشاهده کند. در این صفحه  اطلاعاتی از قبیل شماره تیکت، میزان اهمیت آن، عنوان، دسته بندی، ارسال کننده و دریافت کننده، میزان رضایت‌مندی، تاریخ ارسال تیکت و.. قابل مشاهده است. دکمه‌های چاپ و اکسل، قابلیت پرینت روی کاغذ و خروجی اطلاعات به صورت اکسل را فراهم کرده اند.
 با کلیک روی عنوان هر تیکت، جزییات را در صفحه ای جدید به صورت کامل تر میتوان مشاهده کرد.
چت های هرتیکت دارای قابلیت ویرایش و حذف و reply میباشد.
همچنین کاربر میتواند به جهت اینکه پیامی برای مشتری ارسال نشود آن را به صورت محرمانه ارسال کند.

داشبورد سیستم تیکتینگ ترازسامانه

 

گزارشات
این صفحه نیز از نمودارهای مختلفی تشکیل شده است که می‌توان گزارشات کلی از تمام تیکت‌های دریافتی تهیه کرد و یا با قراردادن فیلترهایی از طرف کاربر نمودار را محدود کرد.

گزارشات سیستم تیکتینگ ترازسامانه

نظرات