نرم افزار انبار تعدادی چیست؟

تاریخ آغاز 1401/05/12 - 09:56:06
نرم افزار انبار تعدادی

نرم افزار انبار تعدادی چیست؟ (Stock warehouse software) استفاده از این برنامه چه مزایایی دارد؟ ممکن است در ابتدا از خود بپرسید نرم افزار انبار تعدادی چیست و چه کاربردی دارد. همان‌طور که می‌دانید، مدیریت موجودی کلی و ورود و خروج محصولات از انبار، موضوعی بسیار مهم در واحدهای بازرگانی و تولیدی به شمار می‌رود. از طرفی اطلاع از موجودی کالا، به‌عنوان مهم‌ترین سرفصل دارایی‌های جاری و مانده محسوب می‌شوند. ازاین‌رو، کنترل عملکرد انبار از اهمیت خاصی برخوردار است. حالا این سؤال پیش می‌آید که برای کنترل موجودی و اطلاع از ورود و خروج کالاها از انبار، نیاز به چه نرم‌افزاری دارد؟در صورتی که به قصد خرید نرم افزار انبار تعدادی را دارید، می توانید از طریق لینک اقدام به خرید کنید. 

بسیاری از افراد برای مدیریت انبار خود، با پرسش­هایی نظیر نرم افزار انبار سریالی چیست؟ روبه­رو می­شوند و همچنین می­خواهند اطلاع کامل در مورد این قبیل برنامه­ها را کسب کنند. نرم افزار های مدیریت انبار بسیار گسترده هستند. نرم افزار انبار تولیدی یکی دیگر از نرم افزار های حوزه مدیریت انبار است. یک سیستم بسیار کارآمد در این زمینه طراحی شده است که با نام سامانه تعدادی شناخته می‌شود. در ادامه به اینکه نرم افزار انبار تعدادی چیست، چرا باید از نرم افزار انبار تعدادی استفاده کنیم؟ مزایا و معایب سامانه انبار تعدادی چیست، پلتفرم انبار تعدادی برای کامپیوتر و ویندوز و موارد مربوط به آن، می‌پردازیم و در این باره صحبت خواهیم کرد.

 نرم افزار انبار تعدادی چیه؟

انبارها کالاهای مختلف با ویژگی‌های متفاوت را به طور کامل پوشش می‌دهند. از این رو پرسش­هایی مانند  نرم افزار انبار ارزی چیست و سایر چنین مواردی برای کارفرمایان ایجاد می­شود. با توجه به روال و عملکرد صحیح برای مدیریت موجودی کالا و ورود و خروج محصول از آن، استفاده از یک برنامه جامع و کاربردی، امری بسیار ضروری و حیاتی است. ازاین‌رو برای اداره موجودی محصولات، سیستم‌های مدیریت موجودی بسیار متفاوتی در انبار اجرا می‌شوند. برای مثال سیستم مدیریت موجودی گوشی موبایل در یک انبار، متفاوت از سیستم موجودی استفاده شده در انبار کارگاه پیچ‌ومهره است.

در نمونه اول باید مدیریت موجودی به شکل سریالی باشد و بسیار مهم است که حتی بعد از فروش آن کالا و خروج از انبار، سریال و کد مخصوص به هر گوشی ثبت شود. در انبار دوم نیازی به ردیابی سریالی کالا نداریم؛ چرا که نیازی به ردیابی تک‌به‌تک پیچ‌ومهره‌ها نیست و فقط فهمیدن تعداد کلی آن‌ها و ردیابی بچی (batch) انجام می‌شود. برای انبار پیچ‌ومهره از سامانه انبار تعدادی (Stock warehouse software) و برای انبار اول از اتوماسیون انبار سریالی استفاده می‌کنند.

 

نرم افزار انبار تعدادی چیست

 

حالا که با یک مثال بسیار ساده شناختی در مورد اینکه نرم‌افزار انبار تعدادی چیست، به دست آوردید، وقت آن رسیده تا در ادامه مزایای نرم افزار انبار تعدادی را مورد بررسی قرار دهیم و سپس مروری بر معایب برنامه انبار تعدادی داشته باشیم.

مزایا پلتفرم انبار تعدادی چیست؟

مزایای اتوماسیون انبار تعدادی به شرح زیر هستند:

 1. ارائه اطلاعات دقیق به بخش مدیریت
 2. کنترل دقیق سیستم بر اساس موجودی و شکست آن
 3. شناسایی و ارائه دسترسی بهتر به موجودی انبار
 4. دارای اهداف از پیش تعیین شده در جهت‌دادن اطلاعات تازه به کاربران

 معایب نرم افزار انبار تعدادی چیست؟

برای چنین برنامه­هایی مشکلاتی ازجمله عدم آشنایی با سیستم، وقت‌گیر بودن یادگیری کار به برنامه و یا چنین مسائلی مطرح می‌شوند. بااین‌حال، با کارکرد دقیقی که دارند و مزایایی که در اختیار کاربر قرار می‌دهند، شما می‌توانید از ایرادها و باگ‌های احتمالی چشم‌پوشی کنید و برای یادگیری کار با آن، وقت و هزینه صرف نمایید.

ویژگی‌های پلتفرم انبار تعدادی تراز سامانه

به‌طورکلی اگر بخواهیم به این سال که ویژگی‌های نرم‌افزار انبار تعدادی چیست بپردازیم، باید این‌گونه برای شما شرح دهیم که ویژگی‌های اتوماسیون انبار تعدادی تراز سامانه به ۴ بخش تقسیم اصلی می‌شوند. این بخش‌ها به شرح زیر هستند:

 • بخش تعاریف سامانه انبار تعدادی
 1. امکان تعریف انبارهای مختلف، طبقه‌بندی و گروه‌بندی‌های متفاوت.
 2. امکان تعریف و گروه‌بندی کالاها بر اساس ویژگی‌ها و خصوصیت‌های آن‌ها.
 3. تعریف ۳ واحد سنجش برای هر کالا و امکان تبدیل ضرایب واحدها
 4. امکان تعریف موارد مصرف، شماره فنی هر کالا، تعریف منابع تهیه و توزیع کالا، تعریف نقطه سفارش، میزان سفارش، تفکیک و موجودی دقیق انبار.
 • بخش عملیات برنامه انبار تعدادی
 1. امکان صدور اسناد و ثبت فاکتورها
 2. امکان ثبت‌اسناد رسید مصرف مستقیم و ثبت درخواست‌های ورود و خروج
 3. امکان کنترل و تفکیک موجودی
 4. امکان ارتباط با نرم افزار خرید و تدارکات، نرم افزار اموال و دارایی‌های ثابت.
 5. امکان گرفتن خروجی از اطلاعات ثبت شده به محیط اکسل
 • بخش عملیات انبارگردانی و پایان دوره
 1. تنظیم عملیات انبارگردانی و انبارگردانی میان‌دوره‌ای
 2. امکان مقایسه موجودی و تگ‌گذاری کالاها
 3. امکان تهیه گذارش مقایسه‌ای، کسری و اضافات انبار
 4. اتوماسیون انبار تعدادی اتوماتیک به‌صورت خودکار اسناد تعدیلی را نمایش می‌دهد.
 5. امکان تنظیم جلسه شروع انبارداری و خاتمه آن.
 6. امکان صدور اسناد افتتاحیه و انتقال موجودی به سال جدید
 • بخش گذارش گیری
 1. امکان چاپ رسید و حواله، امکان چاپ درخواست ورود و خروج
 2. امکان تهیه گذارش از درخواست‌های باز و نیمه‌باز، گزارش‌های تحلیلی و مدیریتی انبار
 3. امکان تهیه گذارش از کالاهای راکد، نقاط سفارش کالا،
 4. امکان مرور ماتریسی گردش و کاردکس کالا
 5. امکان تهیه گذارش گردش کالا، مانده موجودی کالا به تفکیک، شماره فنی، شماره بچ، شماره سریال و غیره.

کاربرد نرم افزار انبار تعدادی چیست؟

اگر بخواهیم به طور کامل در مورد این سؤال که کاربرد نرم افزار انبار تعدادی چیست، پاسخ بدهیم، باید بگوییم که در انبارهای تعدادی روال کار بسیار متفاوت از انبارهای سریالی و غیره است. در این انبارها هر کالایی در پلتفرم به‌صورت شناسنامه‌ای و سریالی ثبت نمی‌شود، بلکه به یک بسته و پکیجی از کالاها یک سریال و شناسنامه در نظر می‌گیرند.

این موضوع دلایل بسیار مختلفی دارد. برای مثال در انبارهایی که پیچ‌ومهره نگهداری می‌شود، نمی‌توان برای هر پیچ‌ومهره یک بارکد در نظر گرفت و یا در انبارهایی که پارچه نگهداری می‌شود نیز نمی‌توان از سیستم مدیریتی اتوماسیون سریالی استفاده کرد، زیرا ممکن است چند متر از طاقه پارچه به فروش برسد و برای مشتری ارسال شود. در این صورت این روند خروجی کالا برای سیستم مدیریتی سریالی امکان‌پذیر نیست و باعث محدودیت می‌شود. این موضوع را نیز می‌توانید در نرم افزار انبار ارزی ترازسامانه مشاهده کنید.

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، در انبارهای تعدادی به یک تعداد خاص یا یک مقدار خاصی از کالا یک شناسنامه و کد تعلق می‌گیرد. این تعداد می‌تواند برای هر کسب‌وکاری متفاوت باشد. معمولاً در سیستم مدیریتی انباری که نیاز به ردیابی تک‌به‌تک محصولات اهمیتی ندارد و محصولاتی مانند قطعات خودرو و مواد اولیه که به‌صورت تک‌به‌تک قابل برچسب‌گذاری نیستند، از برنامه انبار تعدادی استفاده می‌کنند.

حالا این سؤال پیش می‌آید که ماهیت اصلی پلتفرم انبار تعدادی چیست؟ ماهیت اصلی آن به‌گونه‌ای است که باید یک سری از اطلاعات به‌صورت دستی وارد سیستم شوند. برای مثال: در انبار مواد اولیه، ابتدا باید کالا توزین شود و سپس در انبار رسید گردد. به این منظور تا زمانی که کالا به‌صورت دقیق وزن‌کشی نشود، نمی‌توان آن را وارد انبار کرد.

چرا باید از اتوماسیون انبار تعدادی تراز سامانه استفاده کنیم؟

پلتفرم انبار تعدادی تراز سامانه، دارای ویژگی‌های بسیار منحصربه‌فرد و جالبی است و درعین‌حال نسبت به دیگر نمونه‌ها یک سیستم بسیار کامل و کاربردی به شمار می‌رود. با استفاده از این برنامه، به‌راحتی می‌توانید تمامی موجودی کالاهای داخل انبار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن چک کنید و به‌صورت منظم گزارش‌های میان‌دوره‌ای و تم ام دوره‌ای از عملکرد انبار را در اختیار داشته باشید.

انواع نرم افزار انبار تعدادی چیست؟

نرم افزار انبار تعدادی انواع مختلفی دارد که هرکدام برای پلتفرمی خاص مناسب است. این پلتفرم­ها انواع مختلفی دارند که هریک به ارائه خدمات خاصی می‌پردازد. در ادامه انواع آن‌ها را معرفی می‌کنیم. شما باید به عملکرد و نیاز های کسب و کار یا سازمان خود نگاه کنید و در مقابل نرم افزار انبار تعدادی مورد نظر را بیابید. 

 • سامانه انبار تعدادی برای اندروید و آیفون
 • برنامه انبار تعدادی برای کامپیوتر و ویندوز

نرم افزار انبار تعدادی برای کامپیوتر و ویندوز

اتوماسیون انبار تعدادی برای کامپیوتر و ویندوز تراز سامانه، یکی از بهترین برنامه­های موجود برای کنترل ورود و خروج کالاهای انبار است. شمار به‌عنوان مدیر و مسئول انبار نیاز به یک سیستم دارید که بتوانید به طور کامل تمامی گزارش‌ها و مانده محصولات را در آن ثبت کنید. شما می‌توانید پلتفرم تعدادی انبار را به‌راحتی روی سیستم‌عامل ویندوز نصب کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، از خدمات آن بهره‌مند شوید.

پلتفرم انبار تعدادی اندروید و آیفون

یکی دیگر از نمونه‌ها، نرم افزار انبار تعدادی اندروید و آیفون است. جالب است بدانید که این اتوماسیون انبار تعدادی را می‌توانید به‌راحتی روی گوشی آیفون و سیستم‌عامل اندروید نصب کنید و تمامی اطلاعات انبار اعم از موجودی کالا، ورود و خروج کالا و گزارش‌ها را کنترل نمایید.

بهترین پلتفرم انبار تعدادی

در این مقاله تمامی نکات در مورد سامانه تعدادی و مزایا و ویژگی‌های جالب آن شرح دادیم. امیدواریم که با مطالعه این مقاله، بتوانید از مزایای اتوماسیون تعدادی تراز اتوماسیون بهره ببرید و پاسخ کامل به پرسش نرم افزار انبار تعدادی چیست را دریافت کنید. برای استفاده از خدمات و محصولات تراز سامانه و همچنین پیداکردن نمونه بسیار پرکاربرد برای سیستم مدیریتی انبار، کافی است وارد سایت تراز سامانه شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محصول مدنظرتان را پیدا کنید.

سایت تراز سامانه با پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوران بسیار خبره، توانسته است سالیان سال نظر بسیاری از شرکت‌ها و بیزینس‌های بزرگ را به خود جلب کند. همچنین این مجموعه، کمک شایانی به سیستم انبارداری بسیاری از شرکت‌ها کرده است و در این مسیر، تمامی مشتریان عزیز را حمایت می‌کند.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با نرم افزار حسابداری انبار ترازسامانه اطلاعات کافی از طریق لینک قبل به دست آورید.

نظرات