سایر ابزار کاربردی

تاریخ آغاز 1400/09/12 - 16:56:23

در این بخش سایر ابزار مورد نیاز جهت استفاده کاربران و علاقه مندان قرار داده شده است.
- آپاچی تامکت (Apache Tomcat) یک وب‌سرور آزاد و یک کانتینر سرولت است که توسط بنیاد نرم‌افزار آپاچی توسعه داده می‌شود. آپاچی تامکت یک پیاده‌سازی از قرارداد جی‌اس‌پی اوراکل و همینطور جاوا سرولت است و یک محیط وب‌سرور HTTP «تماماً جاوایی» را برای کدهای جاوا فراهم می‌کند تا در آن محیط اجرا شوند. آپاچی تامکت در ساده‌ترین پیکربندی، به صورت یک فرایند منفرد اجرا می‌شود.
- جی آر ای (JRE) مخفف Java Runtime Environment به معنای محیط اجرای جاوا ، مکانی است که برنامه جاوا اجرا می شود . با نصب این برنامه در سرور کاربران میتوانند از خدمات متنوع تحت وب و پروتکل http بهره مند گردند.
-SQL Delta ابزاری مفید برای مقایسه Schema و داده های دو دیتابیس مختلف میباشد که در نسخه حاضر این مقایسه برای دیتابیسهای sql server صورت میگیرد. با استفاده از این نرم افزار به راحتی میتوان ساختار پایگاه های داده را با هم مقایسه کرد، داده های آنها را مشاهده و مورد مقایسه قرار داد و حتی در صورت نیاز بتوان داده ها و ساختار دو دیتابیس را با هم هماهنگ کرد. 
-SQL Toolbelt مجموعه ای از ابزارهای ضروری و لازم را برای مدیران و برنامه نویسان پایگاه داده SQL گردآوری نموده است. ممکن است برای کار با دیتابیس اس کیو ال و رفع نیازهایی همچون بکاپ گیری، بازگردانی اطلاعات، مقایسه و هماهنگ سازی شما ها، مقایسه داده ها، بررسی دقیق جداول و دیتا، مستند سازی خودکار پایگاه داده، نظارت بر صحت اجرا و کارایی دیتابیس، اعمال اسکریپت ها و ... به ابزارهای زیادی نیاز پیدا کنید که SQL Toolbelt تمام آن ها را فراهم نموده است. این پکیج نرم افزاری مدیریت توسط کمپانی ردگیت (Redgate) ساخته و منتشر شده است.
-Notepad++ برنامه‌ای رایگان برای ویراش كد اصلی (source code) برنامه ها و جایگزینی مناسب برای Notepadویندوز است. این نرم افزار، زبان‌های برنامه نویسی متعددی را پشتیبانی می‌نماید. امكانات این برنامه عبارتند از: مشخص نمودن syntaxها ، تفكیك و قالب بندی كدها، تكمیل خودكار كدها، ویرایش همزمان چند فایل، Drag & Drop متون، قابلیت جستجوی كامل و ... همچنین این برنامه قابلیت ضبط و اجرای ماكروها را نیز دارد. علاوه بر تمام امكانات فوق، این نرم افزار که به زبان C++  نوشته شده است نظر بسیاری از كاربران را جلب نموده است.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Notepad++:
- داشتن ویرایشگر WYSIWYG
- نمایش دستور-Syntax های زبان های برنامه نویسی مختلف به صورت رنگی
- پشتیبانی از زبانهای برنامه نویسی:
ASP, Ada, ASCII art, Assembly, AutoIt, BAT, C, C#, C++, Caml, CSS, doxygen, FORTRAN, HTML, Haskell, Java, JavaScript, KiXtart, Lisp, Lua, makefile, Matlab, Objective-C, Pascal, Perl, PHP, PostScript, Python, Ruby, Scheme, Unix Shell Script, Smalltalk, SQL, Tcl, TeX, Verilog, VHDL, VB/VBScript, XML

دانلود Apache Tomcat 9.0.5
دانلود JAVA Runtime Environment 8.1.6.1
دانلود SQL Delta Duo V6 (6.5.2.2197)
دانلود SQL Toolbelt 2018 2.0.1.2321
دانلود Notepad++ 7.5.7