نرم افزار حسابداری مالی تراز سامانه

عکس مربوط به مزیت‌های نرم‌افزار حسابداری مالی است.

نرم افزار حسابداری مالی تراز سامانه یک تحلیلگر شرکتی و استراتژیستی بی‌نظیر

نرم افزار حسابداری مالی؛ «عصر قلم و کاغذ» به تاربخ پیوسته است. دورانی که «دفترداری دستی» لازمه حیات و بقای، تمام مدیران بزرگ بود. مدیران موفقی که بدون «حسابداران زبده» با «دفترهای بزرگ و جاگیر» امکان نداشت که از حساب‌های خود سردربیاورند و به عبارتی سرگیجه می‌گرفتند. سالها گذشت تا اینکه حسابداری سنتی، «رنسانس عظیم» را تجربه کرد و به خاطره‌ها پیوست.
حسابداری سنتی تحول یافت و جای خود را به نرم افزارهای حسابداری مالی داد. تنها چند مرحله «آزمون و خطا» کافی بود تا در طول مدت زمانی نه چندان طولانی، مشکلات این نرم افزارها عیان شود و به منظور «پرهیز از دوباره‌کاری»، سیستم ERP یا همان نرم افزارهای جامع و یکپارچه شکل گرفت که نرم افزار حسابداری مالی هم بخشی از آن محسوب می‌شود.

کارکرد نرم افزار حسابداری مالی

در دنیای امروز هیچ شرکت معتبری را نمی‌توان یافت که بدون نیاز به نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP و به کمک روش سنتی، بتواند امور خود را پیش برده و سامان دهد. ازهمان زمانی که شرکتها توسعه یافتند و مدیران شرکت، شرط «کوچک‌سازی و چابک‌سازی» را برای کاهش هزینه مدنظر قرار دادند، این سیستم‌‌ها گسترش یافتند.
نرم افزار حسابداری مالی، از زمانی به سیستم نرم افزارهای مدیریت سازمانی اضافه شد که حجم مبادلات مالی شرکت‌ها افزایش یافت و از سوی دیگر این نیاز روزافزون، شکل گرفت که باید «میزان خطا» به حداقل و میزان کارایی به حداکثر برسد. مهمتر اینکه یک سیستم بتواند پاسخگوی کلیه نیازهای شرکت بوده و شرکت از داشتن سیستم‌های متعدد بی‌نیاز شده و همه سیستم‌ها متمرکز شود.
مهمترین مزیت اصلی استفاده از نرم افزار حسابداری مالی مدرن، کارایی است. به کمک این سیستم، همه اطلاعات و تراکنش‌ها در یک مکان متمرکز شده و شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که چه چیزی خرج شده یا چه درآمدی کسب شده است. مهمتر اینکه همیشه می‌دانید که این اطلاعات را باید از کجا پیدا کنید و به همین دلیل هیچگاه دچار سردرگمی نمی‌شوید.

به‌روز بودن نرم افزار حسابداری مالی

یکی از مزیت‌های بسیار مهم نرم‌افزار حسابداری مالی، به‌روز و منسجم بودن اطلاعات و حاصل آن آسودگی خاطر است. با تجهیز شرکت به نرم افزار ERP و بکارگیری این نرم افزار، دغدغه‌های مالی شما به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت. به عبارت بهتر، شما به‌جای وارد کردن دستی داده‌ها و تراکنش‌ها، می‌توانید لیست دقیقی از حساب‌های روزانه خود را دریافت کرده و از آن مطلع شوید. امکان کنترل و آنالیز مانده حساب‌ها یکی از مزیت‌های نرم افزار حسابداری مالی است که «نیاز واقعی» هر مدیر هوشمندی محسوب می‌شود.

عکس مربوط به ثبت سیستم اسناد توسط نرم‌افزار حسابداری مالی است.

ثبت سیستمی

یکی از مهمترین مزیت‌های نرم افزار حسابداری مالی، ثبت پرداختی‌ها و دریافتی‌ها است. این مزیت به شما کمک می‌کند تا جریان نقدینگی را مدیریت کنید. درواقع این نرم افزار، می‌تواند تمام قبض‌ها و صورتحساب‌های مشتریان شما را همراه با موعد پرداخت ارائه داده و در نهایت، می‌تواند گزارش را چاپ کرده و به شما اعلام ‌کند آیا نقدینگی کافی بین آنچه هم اکنون دارید و آنچه انتظار دارید، وجود دارد یا خیر! اصلا امکان پرداخت قبض را دارید یا خیر؟ در صورت پرداخت قبض‌ها، چه وضعیت مالی در انتظار شما است؟ در این سیستم، شما بایگانی تمامی قبض‌ها و صورت حساب‌ها را خواهید داشت. این قابلیت به شما کمک می‌کند مانع «هزینه‌های مازاد و پرداخت‌های دیرهنگام» شوید.
امکان کنترل و آنالیز مانده حساب‌ها؛ عملیات مغایرت‌گیری بانکی به صورت دستی و خودکار توسط سیستم؛ امکان انتقال گردش یک حساب به سایر حساب‌ها، به همراه فیلتر تاریخ، سند؛ امکان انتقال گردش حساب معین و تفصیلی به حساب دلخواه؛ امکان ثبت همزمان ارزی و ریالی سند تنها بخشی از امکاناتی است که این نرم افزار در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

ایجاد ترازنامه در نرم افزار حسابداری مالی

این نرم افزار می‌تواند انواع گزارش‌ها و صورت‌های مالی از جمله صورت سود و زیان و ترازنامه را ایجاد کند که برای درخواست سرمایه از سرمایه‌گذار ضروری است. مهمتر اینکه امکان مقایسه را برای شما فراهم کرده و می‌تواند به شما کمک کند تا تراکنش‌های ماه‌ها و سال‌های قبل را با موارد فعلی‌تان مقایسه کرده و روند رشد کسب‌وکار، روندهای فروش را بررسی کرده و تجزیه و تحلیل کنید. بررسی این روندها، نیاز ضروری هر مدیر آینده‌نگری است که قصد دارد برای آینده کاری خود برنامه‌ریزی کند.

خداحافظی با کار خسته‌کننده

اگر از کارهای حسابداری خسته شدید و دنبال راهکاری هستید که بتوانید ضمن مدیریت امور حسابداری خود، دیگر این وضعیت نامطلوب را تجربه نکنید، بهتر است تا زمان را بیش از این از دست ندهید و در اولین فرصت، شرکت خود را به سیستم نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP مجهز کنید تا بتوانید از قابلیت‌های نرم افزار حسابداری مالی بهره بگیرید. این نرم افزار بسیاری از کارهای خسته‌کننده و تکراری حسابداری را خودکار کرده و دقت داده‌های شما را افزایش می‌دهد. مهمتر اینکه حسابداری شما را کارآمد می‌کند. اگر از نرم افزار حسابداری ابری استفاده می‌کنید، می‌توانید حسابداری خود را در هر جایی که سیگنالی وجود دارد، انجام داده و همواره به آن دسترسی داشته باشید.

نرم افزار حسابداری مالی و دغدغه‌های بسیار

تجهیز شرکت به نرم افزار حسابداری مالی همواره به عنوان یک علامت سوال بزرگ مطرح بوده است؟ حجم تبلیغات صورت گرفته در مورد راهکارهای نرم افزار ERP و نرم افزار حسابداری مالی گاه آنقدر رویایی و فرازمینی است که امکان دارد که «هزینه زیادی» بیهوده صرف شود. به همین دلیل بسیاری از افراد، این تبلیغات را فراتر از واقعیت دانسته و سطح پشتیبانی شرکت‌ها را «غیرقابل قبول» قلمداد می‌کنند زیرا قادر نیست به وضعیت آشفته مالی شرکت آنها پایان دهد و حتی خود به عامل جدید مشکل، تبدیل می‌شود.
تبلیغات نادرست موجب شده که بسیاری از مدیران در مورد خرید نرم افزار ERP تردید داشته باشند زیرا در مورد کارکرد «واقعی و دقیق» نرم افزار حسابداری مالی و سایر نرم‌افزارها ابهامات زیادی دارند. انتخاب نوع برند، حجم این سردرگمی را مضاعف می‌کند. اما واقعیت این است که اگر تمایل دارید که «اولین خرید» شما به «آخرین خرید» شما تبدیل شود و دوباره ناچار به «هزینه کرد» اضافی نشوید. بهتر است تا شرکتی را انتخاب کنید که ضمن ارائه بهترین نرم افزار ERP، بتواند بهترین خدمات پشتیبانی را انجام دهد.

بررسی دقیق شرط تصمیم‌گیری درست

اگر تمایل دارید تا مانند مدیری موفق بهترین انتخاب را در مورد نرم افزار ERP و نرم افزار حسابداری مالی داشته باشید وقت آن فرا رسیده است که یک بار برای همیشه «بهترین تصمیم» را بگیرید تا بتوانید سیستمی را خریداری کنید که به «بازوی اجرایی» شما در شرکت تبدیل شود. نرم افزاری که بتواند امکان گزارش‌گیری در کلیه سطوح گروه؛ امکان تهیه گزارش‌های ماتریسی و انتقال گزارش‌ها به کل زیرسیستم نرم افزارهای Office؛ امکان گرفتن گزارش‌های ترکیبی درهمه سطوح؛ امکان دریافت تراز و گردش مربوط به مراکز و پروژه‌های مختلف به صورت مجزا، به تفکیک سرفصل‌های حسابداری؛ تحلیل گردش‌های مالی اشخاص و شرکت‌ها با استفاده از گزارش‌های تفصیلی تحلیلی، مقایسه ماهیانه و آنالیز حساب‌ها و …. را برای شما فراهم کند.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top