معایب نداشتن نرم افزار حسابداری فروش حرفه ای

تاریخ آغاز 1400/10/19 - 23:46:37
معایب نداشتن نرم افزار

۱. سوابق مشتریان فعلی

اطلاعات و سوابق مشتریان بزرگترین سرمایه‌ هر شرکتی محسوب می‌شود. این اطلاعات در صورت نداشتن سیستم فروش معمولا در فایل‌های اکسل ذخیره می‌شود که دسترسی و جستجوی آنها بسیار دشوار است. علاوه بر این امکان سرقت یا از بین رفتن آنها همیشه وجود دارد.  گاهی نیز با رفتن یک کارمند،

بخش بزرگی از این اطلاعات برای همیشه از شرکت شما خارج می‌شود.

۲. اطلاعات سرنخ های تبلیغاتی (مشتریان بالقوه)

اطلاعات بازدید کنندگان از غرفه شما، سرنخ هایی که به گونه ای با شما تماس گرفته ند، سرنخ های که بابت جمع کردن شان کلی هزینه کرده اید، همچنین اطلاعات مشتریان بالقوه و سرنخ‌های شما که با هزینه‌ی بسیار از طریق استراتژِ های مختلف بازاریابی مانند ایمیل‌ یا فرم‌های نمایشگاه به دست آمده، در زونکن های مختلف آرشیو و بعد از مدتی در شرکت تکانی ها دور ریخته خواهند شد.

 

۳. اطلاع از عملکرد کارکنان

مسلما شما هم مانند همه‌ی مدیران انتظار دارید تیم فروشتان به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن معاملات را تعیین تکلیف کنند. شاید گاهی دیده اید که بعضی از اعضای تیم، فروش بیشتری دارند و بعضی کمتر. آیا می‌دانید چرا؟ آیا تنها دیدن نتایج فروش یک کارمند برای ارزیابی او کفایت می‌کند؟ بدون یک ابزار قدرتمند همانند نرم افزار فروش تراز سامانه مسلما بررسی عملکرد کارکنان بسیار دشوار بوده و معمولا با خطای زیادی همراه خواهد بود.

بدون نرم افزار حرفه ای فروش چشم شما به بخش فروش بسته خواهد بود، قابلیت های هر پرسنل به نحوه تعامل آن با شما برمی گردد، هر چقدر یک کارمند فروش بهتر خود را پیش شما ارائه کند، کارمند ارزشمندتری از دیدگاه شما خواهد بود و عملکرد آنها تنها چیزی خواهد بود که شما کمتر به آن توجه خواهید کرد

 

۴. میزان اثر بخشی تبلیغات

در دنیای فروش جمله‌ی معروفی وجود دارد که می‌گوید، تبلیغ نکردن، از بد تبلیغ کردن بهتر است؛ اما واقعا چطور می­توان تشخیص داد کدام تبلیغ سودآور و کدام بی تاثیر است؟ در سیستم سنتی  فروش معمولا تصمیم گیری برای  انجام تبلیغات از روی احساس بوده و این اقدامات بدون پشتوانه‌ی آماری و اطلاعاتی فقط به هدر رفت سرمایه‌ها منجر می‌شود.

بدون استفاده از نرم افزار فروش شما ابزار مناسبی برای سنجش اثر تبلیغات نخواهید داشت، هر رسانه تبلیغاتی که طبق سلیقه شما باشد بهتر جلوه خواهد کرد، چرا که شما دقیقا نمی دانید که نرخ بازگشت سرمایه هر منبع تبلیغاتی چقدر است، به همین دلیل از روی حس خود تصمیم می گیرد که اغلب تصمیم های دقیقی نیستند

 

۵. پیگیری مداوم مشتریان و سنجش رضایت آنها

مهم‌ترین عامل موفقیت یک کسب و کار، پیگیری سریع، دقیق و به موقع مشتریان است. هر اندازه که کارمندان فروش شما حرفه‌ای باشند بازهم امکان بروز اشتباه یا فراموش شدن بعضی از کارها کاملا اجتناب ناپذیر است. با افزایش مشتریان امکان بروز این اتفاقات نیز چند برابر خواهد شد. در چنین شرایطی و با انجام نشدن دقیق پیگیری‌ها شما به مرور مشتریان خود را از دست خواهید داد.

 

چقدر مشتریان از شما، پرسنل و محصولات شما رضایت دارند، می دانید که تبلیغات دهان به دهان بی نظیرترین ابزار تبلیغاتی جهان است، این تبلیغات زمانی اتفاق می افتد که مشتریان از خدمات شما راضی باشد، بدون نرم افزار فروش تراز سامانه سخت خواهد بود که میزان رضایت مشتریان خود را بسنجید. یکی از مهترین کارهایی که سیستم فروش انجام می دهد نظم بخشیدن به فرایندهای تبدیل سرنخ به مشتری است. وقتی شما از سیستم فروش استفاده نمی کنید میزان تبدیل سرنخ به مشتری و کیفیت این فرایند به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

 

۶. ابزاری مناسب برای یافتن مشتریان خوب و بد

نرم افزار فروش تراز سامانه فقط برای شما مشتریان خوب پیدا نمی کند، بلکه علاوه بر آن مشتریان بد شما را هم شناسایی کرده و به شما نشان می دهد، مهم است سازمان مشتریان بد خود را شناسایی کرده، آنها را طرد کند و یا به مشتریان خوب تبدیل کند

 

نرم افزار فروش تراز سامانه چگونه این مشکلات را برطرف می‌کند؟

 

 اطلاع از عملکرد کارکنان با گزارشات مدیریتی تراز سامانه

گزارشات تراز سامانه این امکان را برای شما ایجاد می­‌کند تا اطلاعات و آماری کلی از روند و فرایند فروش‌تان به دست آورید علاوه بر این یک بخش بسیار کاربردی در قسمت گزارشات وجود دارد که مربوط به نرخ تبدیل کارکنان فروش شماست. بر اساس این گزارشات شما می‌توانید به صورت دقیق متوجه شوید هر کارمند چه تعداد فرصت ورودی را به یک فروش موفق تبدیل کرده است.

 

سنجش میزان اثر بخشی هر تبلیغات با ثبت شیوه آشنایی

با استفاده از نرم افزار تراز سامانه شما می‌توانید نحوه‌ی آشنایی مشتریان‌تان را مشخص کنید. با ثبت شیوه‌ی آشنایی هر مشتری هنگام ثبت فاکتور یا پیش فاکتور ، تراز سامانه یک آمار کلی از شیوه‌­های متفاوت تبلیغات‌تان( که همان منبع ورودی مشتریان است) در اختیار شما قرار خواهد داد. با استفاده از این گزارشات شما می­‌توانید بهترین کانال تبلیغی کسب و کارخود را شناسایی کرده و به میزان قابل توجهی هزینه­‌ی تبلیغاتتان را کاهش دهید. و یا تبلیغات را هدفمندتر و اثربخشی آن را بیشتر میکنید.

 

نرم افزار فروش تراز سامانه  با داشتن ویژگی‌هایی که در بالا گفتیم، خواسته های شما را در بازار نوین فروش برآورده می­‌کند.

 

علاوه بر این ها ویژگی اصلی و مهم تراز سامانه ، ساده بودن و استفاده­‌ی آسان از آن است، بنابراین شما و سازمانتان بدون کوچکترین مشکل می­‌توانید از آن استفاده کنید.

 

نتیجه‌گیری

در دنیای پررقابت امروز که هر کسب‌وکاری باید بتواند برای خودش یک مزیت رقابتی ایجاد کند مهم‌ترین اقدام شناسایی خلع و ارائه خدمات  بیشتر یا متفاوت به مشتری است. سیستم فروش تراز سامانه دقیقاً ابزاری است که به شما کمک می‌کند مشتریان فعلی و همین‌طور مشتریان بالقوه خودتان را مدیریت و سازمان‌دهی کنید.

 

از سوی دیگر مدیریت عملکرد کارکنان بخش فروش را هم کنترل و منظم. در این مطلب چندین مزیت سیستم فروش توضیح دادیم که در صورت نداشتن این نرم‌افزار چه چیزهای برایتان رخ خواهد داد و عملا تأثیر زیادی در کسب سود شما خواهد گذاشت.

نظر خودتون را با ما به اشتراک بگذارید ؟ 

حوزه مدیریت فروش - تراز سامانه (tarazgroup.com)


 

اگر تمایل دارید با فضای نرم افزار تراز سامانه و قابلیت­‌های منحصر بفرد دیگر آن آشنا شوید، می­‌توانید از طریق لینک زیر ما را بصورت آنلاین ببینید کافیست شماره تماس تون را برای ما ثبت کنید.

https://tarazgroup.com/request-1