نرم ‌افزار ارتباط با مشتری چیست؟

تاریخ آغاز 1401/05/12 - 09:28:50
نرمافزار ارتباط با مشتری

نرم‌ افزار ارتباط با مشتری (Customer communication software) چیست؟ انواع سامانه ارتباط با مشتری شامل چه مواردی می‌شود؟ نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM چه مزایا و معایبی دارد؟ این‌ها و سؤالات دیگر در رابطه با پلتفرم­هایی که می‌توانند به برقراری هرچه بهتر یک ارتباط سالم و سودمند بین مشتری و تولیدکننده، در این مقاله بررسی خواهد شد.

در رابطه بااهمیت این نوع از برقراری ارتباطات با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایرانی، می‌توان به میزان افزایش بازدهی فروش یک محصول، کالا و ... اشاره کرد. این موضوع نشان می‌دهد که چرا بازاریابان و فروشندگان به دنبال به‌وجودآوردن زمینه‌های مفید و سودمند در ایجاد بستر سامانه مدیریت ارتباط با مشتریان هستند که هرکدام از آن‌ها نیز می‌توانند به‌نوبهٔ خود تأثیر محسوس و قابل‌توجهی در نتیجهٔ فرایند فروش بگذارند. حال سؤالی که مطرح می‌شود این است؛ بهترین نرم افزار ارتباط با مشتری چیست؟

نرم افزار ارتباط با مشتری در دسته نرم افزار های مدیریت فروش قرار دارد. این نوع نرم افزار ها به کنترل فروش یک سازمان کمک می کند. علاوه بر آن، امکان ایجاد گزارش هایی برای مدیران دارد که شاخص های مختلفی در آن ارائه می شود. نرم افزار فروش و حسابداری، نرم افزار خدمات پس از فروش یا نرم افزار توزیع و پخش گرم و سرد مویرگی و ... از دیگر نرم افزار های مدیریت فروش هستند.

سامانه crm چیست؟

شاید برای شما هم تاکنون این سوال پیش‌آمده باشد که نرم‌ افزار سی آر ام چیست و چه قابلیت‌هایی دارد و کاربردهای آن در چه حوزه‌هایی می‌تواند باشد؟ یا اصلاً معنای این نرم افزار ارتباط با مشتری به انگلیسی چیست؟ CRM Software  در واقع مخفف عبارت  Customer Relationship Management  Software است که به ما اجازه می‌دهد پاسخ سوال نرم اتوماسیون ارتباط با مشتری چیست رو کمی راحت‌تر پیدا کنیم. پلتفرم سی آر ام در واقع یک سامانه و مجموعه‌ای از ابزارهای مختلف است که سعی  دارد با ایجاد روابط برنامه‌ریزی شده و سیاست‌مدار و به دنبال آن، حفظ این روابط، به سازمان‌های مختلف کمک ‌کند تا مشتری‌های سودآور را به‌نوعی گلچین کرده و با جذب و حفظ آن‌ها به بهره‌وری فروش‌شان کمک کند.

برای بسیاری از افراد این پرسش مطرح می­شود که نرم افزار ارتباط با مشتری چیست؟ این سامانه، علاوه بر این، جمع‌آوری این داده‌ها و ذخیره‌ و بایگانی کردن آن‌ها در پایگاه‌های مربوط به این سامانه‌ها، درک و بینش درست و دقیق‌تری از مشتریان در دسترس را به یک سازمان می‌دهد. این همان چیزی است که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایده‌آل نام دارد. نهادهای مختلفی در تلاش برای این ایده‌آل سازی هستند تا بتوانند بازده کاری خود را به حداکثر برسانند. نرم افزار ارتباط با مشتری تراز سامانه نمونه‌ای بارز است که این تلاش برای بهینه‌سازی را به‌خوبی نشان می‌دهد.

اکثر نرم افزار های حوزه مدیریت فروش مانند نرم افزار توزیع و پخش گرم و سرد مویرگی، قابلیت سی ار ام را دارند. اگر برای شما سوال شده است که نرم افزار توزیع و پخش گرم و سرد مویرگی چیست می توانید لینک مقاله آن را مطالعه کنید.

سامانه crm چیست

انواع اتوماسیون ارتباط با مشتری

سوالی که شاید هنوز تعداد زیادی از افراد حوزه صنعت و بازار به آن پاسخ درست نداده‌اند این است که نرم افزار ارتباط با مشتری الکترونیکی چیست؟ یا اینکه سامانه ارتباط با مشتری برای کامپیوتر چیست؟ قبل از پاسخ به این سوال باید توجه داشته باشیم که علاوه بر ویندوز، موردی با نام پلتفرم ارتباط با مشتریان اندروید هم برای این سامانه‌ها وجود دارد. برعکس باور عموم این نرم افزار‌ها نیاز به بستر خاصی ندارند و می‌توانند به‌راحتی در یک تلفن همراه هم استفاده شوند. این قابلیت سامانه­های مدیریت ارتباط با مشتریان را بهبود بخشیده و باعث افزایش تعداد کاربران آن از سمت سازمان‌های مختلف شده است که در نتیجهٔ آن یک نرم افزار تحت وب مدیریت ارتباط با مشتری ایده‌آل را تولید کرده است. نرم افزار اندروید سفارش گیر یکی از انواع نرم افزارهای حوزه مدیریت فروش است که با استفاده از تلفن همراه امکان راه اندازی دارد. 

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایرانی که مهم‌ترین آن پلتفرم‌های سی آر ام است؛ می‌تواند به انواع مختلفی ارائه شود. دو صورت ارائهٔ آن رایج‌تر هستند. برخی از آن‌ها به شکل cloud  یا به عبارتی همان سرویس ابری ارائه می‌شوند و برخی به شکل on-promise  در اختیار عموم قرار می‌گیرند. به‌صورت دوم بستهٔ پلتفرم نصبی نیز گفته می‌شود. درهرحال هر دو این روش‌های ارائه، کاربردهایی یکسان دارند و تفاوت‌شان تنها به نحوه و شیوهٔ ارائه CRM برمی‌گردد. تراز سامانه از اهمیت ارتباط با مشتری آگاه است و برای مدیریت ارتباط با مشتری نرم افزار تعبیه اکرده است که امکانات حرفه ای و کاملی را دارد. 

مزایای سامانه مدیریت ارتباط با مشتری چیست؟

از اولین و مهم‌ترین مزایای پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری crm رایگان بودن آن است. اما بعد از آن، حائز اهمیت‌ترین مورد دسترسی آسان به‌تمامی داده‌های مهم مشتریان است. این داده‌ها می‌توانند از موارد کلی‌ای همچون سن و جنس و موقعیت جغرافیایی باشند، تا موارد جزئی‌تری همچون خصوصیات اخلاقی یک مشتری که به سازمان در زمینهٔ افزایش بازده و بهره‌وری تولیدات کمک می‌کنند.

دانستن و دردست‌داشتن این حجم از اطلاعات مشتریان منجر به افزایش‌ فرصت‌های فروش می‌شود؛ چرا که می‌توان مشتری‌های منفعل و غیرسودمند را از این چرخه حذف کرد و هزینه‌ها به‌جای هدررفتن در امور وقت‌گیر و بی‌محتوا، صرف اهداف مهم‌تر و بهتر می‌شوند. در نهایت، جمع‌آوری این داده‌ها به ما در پیش‌بینی درست از رفتار بازار کمک خواهد کرد. این نوع پیش‌بینی‌ها، به سازمان‌ها در کنترل گرفتن بازار و بهبود شرایط کمک خواهد کرد. از این رو اطلاع از پاسخ به پرسش نرم افزار ارتباط با مشتری چیست؛ از اهمیت بالایی برخوردار است.

در اینجا بهبود شرایط می‌تواند به معنای بهبود خدمات باشد. این خدمات نه‌تنها مربوط به مشتری، بلکه مربوط به کلیه خدمات در زمینه تعاملات تجارتی خواهد شد. بدین منظور می‌توان مکانیزم‌های متفاوتی برای تسریع مدیریت و زمان‌بندی تماس‌های مشتری برای فروش، و ارزیابی‌های نهایی آن برای حذف نقاط ضعف و بها دادن به نقاط قوت را ارائه داد. در کنار این موارد گفته شده، به طور کلی می‌توان مزایای سامانه­های مدیریت ارتباط با مشتری را به‌صورت زیر خلاصه کرد:

  • افزایش میزان فروش
  • کاهش هزینه‌های اضافه
  • خرید مجدد و چند بارهٔ مشتری
  • بهبود خدمات اجتماعی و خدمات پس از فروش
  • ایجاد فاکتورهایی برای فروش بیشتر
  • افزایش نگهداری تعداد کلی مشتریان

معایب اتوماسیون ارتباط با مشتری چیست؟

بررسی معایب برای دانستن جواب دقیق پرسش نرم افزار ارتباط با مشتری چیست؛ اهمیت دارد. هرچند که انواع پلتفرم­های مدیریت ارتباط با مشتری دارای تعداد زیادی فواید و کاربرد هستند که باعث می‌شود بتوان با تقریب بسیار خوبی از معایب آن‌ها چشم‌پوشی کرد؛ با این حال دانستن و آگاهی کامل از معایب آن نیز امری بسیار ضروری است. ضروری بود آن از این جهت است که بتوان تمام جوانب را در نظر گرفت و از ضررهای احتمالی آینده تاحدامکان کاست. بعضی از معایب برنامه مدیریت ارتباط با مشتری به شرح زیر آمده است:

  • اطلاعات ذخیره شده در این سامانه­ها از امنیت کافی برخوردار نیستند و حریم شخصی در آن به‌درستی رعایت نمی‌شود.
  • بسترسازی و آماده‌کردن سیستم این برنامه بسیار پرهزینه است.
  • برای استفادهٔ درست از سی آر ام نیاز به افراد متخصص و دانش‌آموخته داریم. این آموزش‌ها نیز به‌تبع نیاز به‌صرف هزینه‌های مالی و زمانی دارد.
  • بعد از اینکه یک سازمان شروع به کار CRM می‌کند؛ در واقع عمدهٔ فعالیت خود را با یک ربات جلو می‌برد. این کار موجب کاهش درخواست برای نیروی انسانی می‌شود و در نتیجه نرخ بیکاری در جامعه را بالا می‌برد.

بهترین نرم افزار ارتباط با مشتری

احتمالاً اکنون با این اطلاعات راحت‌تر می‌توان به پرسش نرم ‌افزار ارتباط با مشتری چیست پاسخ داد. چیزی که در رابطه با این مفهوم واضح است رشد حداکثری و روزافزون در حوزهٔ صنعت و بازاریابی بوده که در نهایت موجب افزایش کارایی و بهره‌وری نیز خواهد شد. در این عرصه نیز کمپانی‌ها و شرکت‌های مختلفی پیش‌دستی کرده تا به‌نوعی بتوانند در این رشد سهیم باشند. نرم افزار ارتباط با مشتری تراز سامانه یکی از آن‌هاست که با تمرکز خود بر روش تماس و برقرار کردن ارتباط با مشتری،  رضایت مطلوب و دوطرفه را به حداکثر می‌رساند. چیزی که مسلم است آیندهٔ بازاری بوده که با تلاش‌های نهادهای این‌چنینی به سمت تغییرات و پیشرفت‌های روزافزون پیش خواهد رفت؛ و می‌تواند به هرچه بیشتر شدن کارایی مشتریان قدیمی و اضافه‌کردن مشتریان جدید و سودآور کمک کند.

نظرات