سیستم مدیریت بازرگانی

مزیت های سیستم مدیریت بازرگانی

با سیستم مدیریت بازرگانی در پازل جهانی گام بردارید

سیستم مدیریت بازرگانی؛ «کاروان‌داری » قدمتی به بلندای تاریخ دارد. در تمام اعصار گذشته، مردم با «سودای داشتن زندگی بهتر» و «پولدار شدن» ترک دیار کرده و به دیار دیگر کوچ می‌کردند. از موطن خود پارچه به هندوستان برده و می‌فروختند و از «دنیای هفتاد و دو ملت» ادویه خریده و به شهر خود می‌بردند.
جریان خرید و فروش کالا درزمانه‌ای بسیار دور «بازرگانی و تجارت» را شکل داد و توانست زندگی بهتری را برای مردم به ارمغان بیاورد. بازرگانان با اشتران و استران و اسبان، از شهری به شهر دیگر و از کشوری به کشور دیگر رفته و رحل اقامت می‌انداختند و تنها صدای کاروان بود که «سکوت ترسناک» صحرا را می‌شکست اما صدای کاروان، زمزمه حیات و شرط بقا بود.

گذر زمان کافی بود تا «خودرو» جای «استران و اشتران و اسبان» را گرفته و مدل بازرگانی تغییرات اساسی را تجربه کند. بازرگانان برای «فتح بازارهای فرامرزی» ضمن خداحافظی با «ابزار سنتی» به کمک ابزار مدرن به « دنیای جدیدی از تجارت» سلام کردند.
وجه اشتراک دنیای جدید تجارت همچون گذشته، وجود انسان‌های پیشرو بود تا بتوانند از ابزار جدید به خوبی استفاده کنند همچنانکه در دوران قدیم تنها افراد پیشرو جسور؛ حرفه بازرگانی و تجارت را انتخاب می‌کردند و در دنیای امروز نیز همین افراد «نبض تجارت و بازرگانی» را با یادگیری «فنون و رموز تجارت جهانی» در دست گرفتند.

یک بخش حیاتی

بخش مدیریت بازرگانی «شاهرگ اصلی» هر شرکتی محسوب می‌شود. هر شرکتی با وجود این بخش، امکان بقا پیدا خواهد کرد. نرم افزارهای متعددی، مدیریت بازرگانی در هر شرکتی را پشتیبانی می‌کنند. اهمیت سیستم مدیریت بازرگانی موجب شده تا این سیستم در نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP تعبیه و متمرکز شوند. سیستم مدیریت بازرگانی از دو نرم افزار «مدیریت خرید و تدارکات داخلی» و نرم افزار «مدیریت سفارشات خارجی» تشکیل شده است. به کمک این دو نرم افزار، می‌توان به وضعیت بازرگانی شرکت سرو سامان داد. این سیستم به مدیران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری سریع و موثر را در کمترین زمان انجام دهند.

با سیستم مدیریت بازرگانی با خیال راحت خرید خارجی انجام دهید

خرید کردن برای شرکت‌ها همواره بزرگترین دغدغه محسوب می‌شود. دغدغه‌ای که پایانی ندارد. انتخاب نوع شرکت، نوع محصول و میزان قیمت به «کابوس مدیران» تبدیل شده است. این دغدغه زمانی اوج می‌گیرد که شما ناچار شوید تا مواد اولیه خود را از یک شرکت خارجی تامین کنید. در این شرایط، نگرانی‌ها مضاعف می‌شود. در این میان، « یافتن و انتخاب تامین‌کننده مناسب با بهترین قیمت» به «دغدغه شبانه‌روزی» تبدیل می‌شود. بدتر اینکه بسیاری از خریدهای خارجی به دلیل عدم شناخت از تامین‌کنندگان، عدم آگاهی از اعتبار تامین کننده‌ای که بوسیله جستجوهای اینترنتی یافت شده، عدم شناخت از فرآیندهای تولید و کنترل‌ کیفیت کارخانه سازنده و … با شکست مواجه می‌شود.
حال اگر تمایل دارید تا فرآیند «انتخاب تأمین‌کنندگان» سرعت بگیرد و شرکت شما بتواند تا «بهترین و به‌صرفه‌ترین» انتخاب را داشته باشد. بهتر است تا از «سیستم مدیریت بازرگانی» بهره بگیرید که به شما کمک می‌کند تا یک «خرید خوب» را تجربه کنید. سیستمی که در حال حاضر در نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP تراز سامانه تعبیه شده است.

دغدغه‌ها را در پستو بگذارید

تمام شرکت‌هایی که دستی در «تجارت بین‌المللی» داشته و به عنوان یک شرکت مطرح در «اشل جهانی» فعالیت دارند، تنظیم «performa invoice» به کار روتین و روزمره‌اشان تبدیل شده است. پس از مذاکره دو طرف قرارداد با یکدیگر درباره شرایط قرارداد همچون قیمت و نوع کالا، خریدار از فروشنده درخواست ارائه «performa invoice» می‌کند تا با بررسی آن تغییرات لازم یا تائید نهایی را ذکر یا ارسال کند. مشخصات دقیق کالا، مقدار کالا، نوع کالا، شرایط حمل و تحویل کالا، نحوه پرداخت، نوع ارز، مشخصات کامل حساب بانکی فروشنده، مدت زمان اعتبار پروفرما اینویس، شماره پروفرما، کشور مبدا حمل، نام و آدرس فروشنده و خریدار، مقصد نهایی کالا، شماره تعرفه گمرکی کالا، خدمات پس از فروش، هزینه تخلیه کالا، اسناد خواسته شده توسط خریدار و تاریخ از جمله مواردی هستند که باید به طور دقیق در این سند برای ارسال به خریدار درج شوند.

چگونگی تنظیم «performa invoice» از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا پروفرما اینویس جهت ارائه به سازمان‌های مختلف و انجام امور گمرکی نظیر ترخیص کالا کاربرد دارد. ارائه پروفرما به بانک جهت دریافت تسهیلات ارزی و انتقال وجه، ارائه به سازمان تخصصی مربوطه برای دریافت مجوزهای ضروری ترخیص کالا و انجام ثبت سفارش کالا در سامانه تجارت به آدرس www.ntsw.ir از مهمترین کاربردهای پیش فاکتور هستند. اگر این اطلاعات به صورت دقیق وارد نشده باشد، پس از گشایش و ابلاغ اعتبار نیاز به اصلاح و تغییر آن وجود دارد. به همین دلیل استرس زیادی در هنگان تنظیم پروفرما اینویس و پروفروما ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی بهتر است تا روند کار را به «نرم‌افزار مدیریت سفارشات خارجی» بسپارید تا در مورد « ثبت قرارداد، خرید و پروفرما» و « گزارش‌گیری از کلیه مراحل از پروفرما» نگرانی نداشته باشید و دغدغه‌های خود را فراموش کنید.

مدیریت گردش کار

با سیستم مدیریت بازرگانی مدیریت گردش کار را بهینه کنید

اگر صاحب یک شرکت بزرگ هستید و در «سازماندهی، ردیابی و کنترل وظایف» بخش بازرگانی احساس درماندگی می‌کنید و مرتب با معضلاتی همچون «ایجاد اختلاف و بی‌اعتمادی بین اعضای تیم»، «اختلال در روند کاری»، «کاهش بهره‌وری کارمندان»، «اتلاف وقت و سرمایه» روبرو هستید و نمی‌دانید که باید که چطور به وضعیت موجود رسیدگی کنید باید تلاش کنید تا بین سیستم خرید و انبار هماهنگی لازم را انجام دهید تا گردش کار بهینه شود.

«ضرورت تعریف گردش کار مناسب» شاید در وهله نخست اقدامی آسان به نظر بیاید اما بسیاری از شرکت‌ها امکان دستیابی به آن را ندارند و به همین دلیل مرتب «درحال درجا زدن» و «هدر دادن پول» هستند. به منظور ایجاد یک «تجربه خوب و ماندگار» بهتر است تا از سیستم مدیریت بازرگانی بهره بگیرید که با وجود «نرم افزار مدیریت خرید و تدارکات داخلی» این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا ضمن «تعریف Workflow (گردش کار) بین سیستم خرید، انبار و استفاده از سطوح شناور تفصیلی» بتواند هماهنگی خوبی بین سیستم خرید و انبار به وجود آورده و به اختلافات سازمانی پایان داده و میزان بهره‌وری نیروی انسانی را به بالاترین میزان برساند.

یک انتخاب بی‌نظیر

قطعا بهره‌گیری از سیستم مدیریت بازرگانی، افق روشنی را پیش‌روی شما ترسیم خواهد کرد. مدیران این زمانه خواهند توانست تا با این سیستم بهترین خرید را انجام دهند و از یک سیستم مدیریت بازرگانی کارآمد و خلاق با بهترین گردش مدیریت کار بهره‌مند شوند که به آنها کمک کند تا مسیر دشوار پیش‌رو را در«پازل جهانی» بپیمایند.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top