سیستم مدیریت بازاریابی و فروش

مدیریت بازاریابی و فروش

از رفع دغدغه حفظ مشتری تا حضور پرقدرت در بازار رقابتی

سیستم مدیریت بازاریابی و فروش؛ از زمانه‌ای که پیتردارکر پدرعلم مدیریت نوین از «ضرورت مشتری‌مداری» برای حفظ سازمان و «تعیین اولویتی بر اساس نیاز مشتری» سخن گفت، بیش از هفتاد سال می‌گذرد. وقتی دراکر کتاب روش مدیریت (The Practice of Management) خود را به رشته تحریر درمی‌آورد، باور نداشت که توصیه‌های وی در هزاره سوم نیز همچون چراغی در تاریکی، راه را به مدیران این نسل نشان داده و آنان را هدایت کند.

اصالت دادن به مشتری

در تمام سطور کتاب‌های دراکر، «اصالت دادن به مشتری» نه یک «شو تبلیغاتی» بلکه یک «باور مومنانه» است که وی همواره به آن وفادار مانده است. همین ارزیابی‌های دقیق و هدفمند موجب شده است که مدیران موفق، بخشی از سخنان دراکر را نصب‌العین قرار داده و دفتر کار خود را به سخنان او مزین کنند به ویژه زمانی که تصریح دارد یک سازمان نه از طریق ساختار داخلی، کنترل‌ها، سازمان و رویه‌ها، بلکه توسط مشتری که هزینه پرداخت می‌کند سرپا نگه داشته می‌شود و مشتری تصمیم می‌گیرد که چه چیزی مهم است و «رفع نیازهای مشتری» باید همواره در اولویت سازمانی قرار بگیرد.

رهنمودهای دراکر در زمانه‌ای که «جذب مشتری» و «بازاریابی» به دنیای ترسناکی تبدیل شده است، توانسته جذابیت خود را حفظ کند. در این زمانه، تمام مدیران بزرگ به خوبی می‌دانند که در صورت غفلت از حفظ مشتری، قافیه را خواهند باخت. به همین دلیل سخن ناب «تجارت یعنی بازاریابی و بازاریابی یعنی تجارت» را همواره با خود زمزمه می‌کنند تا ملکه ذهنشان شده و ضمن ایمان به آن، تمام توان خود را برتحقق آن متمرکز کنند.
اصل جذب مشتری و بازاریابی موفق، فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده است. در این مقطع زمانی که دانش مردم به دلیل افزایش اطلاعات گسترش یافته است، دیگر نمی‌توان به وجود چند تبلیغ ساده دلخوش بود تا بتوان ضمن نجات یافتن از شکست، میزان فروش را افزایش داده و «بقای حیات تجاری» را تضمین کرد.

سیستم مدیریت بازاریابی و فروش یک سیستم ایده‌آل

وجود اولویتی به نام فروش و جذب مشتری موجب شد تا «سیستم مدیریت بازاریابی و فروش» در سیستم‌ها و نرم افزارهای متعدد سازمانی همچون سیستم‌های جامع و یکپارچه ERP تعبیه شوند تا به این ترتیب چالش‌های سازمانی برطرف شود.
«سیستم مدیریت بازاریابی و فروش» ضمن برخورداری از نرم افزار فروش و حسابداری فروش؛ نرم افزار فروش و پخش مویرگی؛ مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)؛ اپلیکیشن اندروید توانسته «رویای سهولت» در کار را برای مدیران فراهم کند.

پیش‌بینی واقع‌بینانه فروش

«میزان فروش» شرط بقا و حیات هر بنگاه تجاری محسوب می‌شود به همین دلیل هر شرکتی تلاش دارد تا ضمن برخورداری از یک «پیش‌بینی دقیق» بتواند یک «دورنمای واقعی» را در مورد میزان فروش ترسیم کند.«تدوین پلن فروش» بخش‌های مختلف سازمان را ملزم به تلاش برای عملیاتی کردن هدف، می‌کند. اما در برخی از موارد، این پیش‌بینی چندان درست نبوده و با واقعیت موجود فاصله نجومی دارد. ارائه پیش‌بینی نادرست، یکی از چالش‌های هر شرکتی محسوب می‌شود. بهره‌گیری از ماژول فروش می‌تواند این مشکل را تاحدودی برطرف کند. این ماژول، در سیستم مدیریت بازاریابی و فروش وجود داشته و می‌تواند ضمن ارائه یک پیش‌بینی درست «امکان ارائه گزارش ‌تحلیلی از روند فروش و پیش‌بینی میزان فروش آینده» را فراهم ‌کند. البته این کار مستلزم ورود «اطلاعات پایه درست» و«دسته‌بندی دقیق» است.

نظارت بر توزیع کالا

نظارت بر توزیع کالا

شاید کمتر فردی تصور می‌کرد که دورانی فرابرسد که غول‌های فروش اینترنتی فروش محصولات، اختیار بازار را در دست بگیرند و «بازار سنتی» را به حاشیه برانند و به سلطنت «خرده‌فروشی» پایان بدهند اما این پیش‌بینی، خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد، فرارسید. مشتریان پای اینترنت نشسته و از فروشگاه‌های بزرگ خرید کرده و پول آن را پرداخت می‌کنند و بیصبرانه منتظر می‌مانند تا ثانیه‌ها به پایان برسد و کالای خود را تحویل گرفته و حتی تخفیف بگیرند. در این مرحله، ضرورت مدیریت درست «فروش و پخش مویرگی» خودنمایی می‌کند. شرط موفقیت در بازار مدرن، این است که با برنامه‌ریزی هزینه‌های مربوطه کاهش یابد تا شرکت بتواند حضور رقابتی را در بازار پخش تجربه کند.

یک مدیر فروش در شرکت‌های اینترنتی بسیار گسترده باید بتواند مدیریت تخفیفات و دادن جوایز مختلف را در اختیار داشته باشد تا شرایط متنوع‌تری را برای فروش رقم زده و مشتری بیشتری جذب کند. مهمتر اینکه بتواند از امکاناتی نظیر حواله پخش، برنامه‌ی روزانه، فهرست وصول و مغایرت‌گیری بسیار قوی بهره‌مند شده و از بروز هرگونه اشتباه و خطا جلوگیری کند.
اگر تاکنون این امکان را پیدا نکردید تا به بهترین شکل در این بازار حضور پیدا کرده و بعد از سفارش‌گیری بتوانید در فروش و توزیع پخش مویرگی نمره قبولی بگیرید، بهتر است تا «نرم‌افزار فروش و پخش مویرگی» زیرمجموعه سیستم مدیریت بازاریابی و فروش تراز سامانه را امتحان کنید تا از قابلیت‌هایی همچون «گروه‌بندی مشتریان»؛ «پلن‌نویسی یا ارائه پروموشن‌های مختلف مانند تخفیف، جایزه» بهره‌مند شوید و بتوانید در این بازار که هر روز گسترش بیشتری پیدا می‌کند ،حضور پرقدرتی را تجربه کنید.

ثروتی به نام مشتری

یکی از بزرگترین دلهره‌های هر شرکتی «از دست دادن مشتری» است و این ضایعه بزرگ، در واقع به نفع رقبا است زیرا در کسری از ثانیه، مشتری شما را تصاحب خواهند کرد. مدیران همواره این سوال را مطرح می‌کنند که چطور با کمترین هزینه، می‌توان مشتریان خود را حفظ کرده و با آنها تعامل کرد و مهمتر اینکه بتوان، اطلاعات مشتریان را مدیریت کرد تا به این ترتیب بتوان بهترین خدمات را به آنها ارائه کرد. راز تحقق این اهداف، درگرو بهره‌گیری از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) از زیرمجموعه سیستم مدیریت بازاریابی و فروش نرم افزار ERP تراز سامانه است. در این صورت شما راحت‌تر این امکان را پیدا خواهید کرد تا به مشتریان خود تعامل کرده و با توجه به نیازهای آنان، محصولاتی را پیشنهاد داده و بستر رضایت آنها را فراهم کنید.

رصد عملکرد بازاریابان با سیستم مدیریت بازاریابی و فروش

«گسترش جغرافیایی» تجارت با وجود لذت‌بخش بودن، ترسناک هم هست. این موضوع که شما چطور عملکرد بازاریاب‌ها و نحوه فروش را در سراسر کشور کنترل خواهید کرد، دغدغه بسیار مهمی است. گاهی اوقات، عدم دسترسی به اطلاعات دقیق از نحوه فعالیت و عملکرد کاربران و بازایاب‌ها، روند توزیع کالا، خدمات را مختل می‌کند. شما باید به خوبی بدانید که یک بازاریاب، در فلان منطقه جغرافیایی چه سفارشی گرفته است. در این صورت می‌توانید بر روندخروج کالا، نظارت دقیق‌تری را اعمال کنید. این نظارت لحظه به لحظه و بررسی وضعیت سفارش‌گیری و تحویل کالا تنها با نصب «اپلیکیشن اندروید سفارش‌گیر» امکان‌پذیر می‌شود که از «اپلیکیشن اندروید انبار و توزیع» تشکیل شده است و مدیر پخش با نصب آن، دغدغه کمتری پیدا می‌کند زیرا همچون «عقابی تیزبین» عملکرد بازاریابان و میزان سفارش‌گیری و کلیه فرآیند پخش و توزیع را را زیرنظر داشته و می‌تواند به هدف کلان «ثبت ورودی و خروجی از انبار با گوشی هوشمند و پشتیبانی از بارکد و ارسال اطلاعات به صورت آنلاین به سرور» دست یابد.

با سیستم مدیریت بازاریابی و فروش تراز سامانه طرحی نو دراندازید

اگر تمایل دارید تا طرحی نو دراندازید و ضمن بازسازی خود متناسب با تحولات روز، در بازار حضور پیدا کنید و امکان رشد و بقای خود را فراهم کنید، بهتر است تا به «سیستم مدیریت بازاریابی و فروش» اعتماد کرده و یک بار برای همیشه، انتخاب خود را انجام دهید. در چنین شرایطی، قطعا نتیجه دلخواه را از نرم افزارهای موجود در سیستم‌ ERP گرفته و احساس رضایت پیدا خواهید کرد زیرا این انتخاب، مصداق «یک تیر وچند نشان» است و نتایج بسیار مبارکی را برای سازمان شما به ارمغان خواهد آورد. در یک سوی این نتایج، «حفظ مشتری» و در سوی دیگر «حضور رقابتی» در بازار قرار خواهد گرفت.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top