نرم افزار اموال و دارایی ثابت حافظ سرمایه سازمانی

نرم افزار اموال و دارایی ثابت

نرم افزار اموال و دارایی پایان کابوس شبانه مفقودی اموال و دارایی

نرم افزار اموال و دارایی ثابت؛ حاکمیت «خان‌ها» بر روستاها نه «افسانه قدیمی» بلکه واقعیت «این مرز و بوم» است. در سالهای نه چندان دور، استیلای خان‌ها بر روستاها آنقدر ریشه دوانیده بود که تصور حذف آن از ساختار روستا، دور از ذهن بود. خان‌ها با «پیشکاران معتمد» سعی داشتند تا حد و مرز زمین‌ها را تعیین کرده و از زمین‌های اربابی حفاظت کنند.
تعیین مرز زمین‌ها، حفاظت از زمین‌ها، تعیین نحوه کشت، دریافت مالیات از رعیت؛ همه برعهده پیشکار بود همین اقدامات، بستر تنفر گسترده روستاییان از پیشکار را فراهم کرده بود زیرا پیشکار به‌عنوان دست راست ارباب، همه رعیت‌ها را جان به لب کرده و ترس را بر وجودشان حاکم کرده بود.
داستان حفاظت پیشکار از اموال خان بزرگ، داستانی بس بلند و طولانی است که به داستانهای هزار و یک شب شباهت دارد. خان به کمک پیشکار و «نیروهای تفنگدار» از اموال حفاظت می‌کرد و هیچ فردی اجازه نداشت که از این دستورات سرپیچی کند، اما روال حفاظت از اموال در گذر زمان تغییرات زیادی را تجربه کرد.

با گذشت زمان و نابودی نظام ارباب رعیتی، پیشکارها به تاریخ پیوستند، اما مراقبت از وضعیت اموال و دارایی‌ها به عنوان یک دغدغه مهم همچنان پابرجا ماند. تمایل صاحبان اموال و دارایی برای رصد «همه‌جانبه» دارایی، موجب شد تا دفترداران و حسابداران این وضعیت را بررسی کنند اما با گسترده شدن فعالیت شرکتها و افزایش تعداد اموال و دارایی ثابت؛ این کار دیگر در توان یک فرد یا یک گروه نبود بلکه ساختار بسیار گسترده‌ای را می‌طلبید که بتواند بر وضعیت اموال نظارت کنند.
به‌دنبال ظهور نرم افزارهای حسابداری، انقلاب بزرگی رخ داد و «نرم‌افزار اموال و دارایی ثابت» نیز در نرم افزار حسابداری شرکتی و نرم افزار ERP تعبیه شد و کار ثبت و حفاظت از اموال را برعهده گرفت تا هوشمندانه همچون «امینی دلسوز»، بتواند از دارایی فرد و سازمان حفاظت کند.

یک گزارش دقیق و بی‌نظیر

اگر در حسرت یک گزارش جامع و خوب از اموال و دارایی شرکت مانده‌اید و گزارش‌های پراکنده و به هم ریخته از لیست اموال و دارایی شرکت شما را سرگردان کرده و نمی‌توانید از گزارش موجود سردربیاورید و لیستی از اموال را برای سرمایه‌گذاری ارائه کنید؛ بهتر است تا زودتر استراتژی خود را تغییر داده و زمان بیشتری را از دست ندهید.
اگر می‌خواهید در کمترین زمان، گزارش کاملی از وضعیت اموال و دارایی شرکت خود دریافت کنید که در این گزارش بتوانید به تفکیک متوجه شوید که چه اموالی فروخته یا خریداری شده است یا کدامیک از اموال اهدا یا مفقود شده است یا کدامیک در مرز استهلاک قرار گرفته، بهتر است تا استفاده از نرم افزار اموال و دارایی ثابت را در اولویت کاری خود قرار دهید زیرا امکان « تعریف کارت جمع‌داری اموال و دارایی» را برای شما فراهم می‌کند.

در نرم افزار اموال و دارایی ثابت، اموال را به راحتی تعریف و طبقه‌بندی کرده و این امکان وجود دارد که برای هریک از آنها سند حسابداری صادر کند. برای شناسایی بهتر مکان اموال حتی می‌توان از «طرح درختواره» بهره گرفت. به همین دلیل این نرم افزار در کمترین زمان و با سرعت بالا به شما کمک خواهد کرد تا گزارش جامعی از وضعیت استقرار اموال خود دریافت کنید و برای دریافت این گزارش نیازی به حضور در محل کار ندارید بلکه در هر مکان و هر زمانی می‌توانید این کار را انجام دهید.

کنترل اموال

مثل قدیمی «مال خودت را سفت بچسب همسایه ات را دزد نکن» در هر زمان و مکانی کاربرد دارد. اگر شما به عنوان صاحب شرکت تعداد زیادی اموال و دارایی دارید که دارای ارزش ریالی برای سازمان است و ناچار هستید تا این اموال و دارایی را در اختیار کارکنان خود قرار دهید تا در جهت منافع سازمان از آن بهره بگیرند، باید تدابیر حفاظتی را بکار بگیرید تا معضل مفقودی اموال دامنگیرتان نشود.
در چنین شرایطی روشهای قدیمی حفاظت فیزیکی و حراست، کاربردی نداشته و منسوخ شده است. به همین دلیل لازم است تا از روشهای مدرن حفاظت از اموال بهره بگیرد. شیوه بارکد «رایج‌ترین و کاربردی‌ترین و به‌صرفه‌ترین» روش برای حفاظت از اموال است تا سرقت اموال شرکت به «کابوس شبانه» شما تبدیل نشود. به کمک این نرم افزار هر گونه اموال و دارایی ثابت، در طبقه‌بندی خاص و دقیقی قرار می‌گیرد. در نهایت بر اساس طبقه‌بندی صورت گرفته، یک بارکد تفکیکی چاپ می‌شود.

ابتدا اموال پلاک‌گذاری می‌شوند که این کار به کمک نرم افزار اموال و دارایی ثابت انجام شده و بارکد اختصاص می‌یابد. چند مدل از اموال وجود دارد. یک سری از اموال به راحتی قابل تشخیص هستند همچون میز و صندلی و …. یک سری از اموال دارای شماره خاصی برای شناسایی هستند همچون اتومبیل و ….. که ملاک همان شماره پلاک است. البته برروی اتومبیل بارکد نصب نمی‌شود بلکه شماره پلاک در لیست وسایل نقلیه وارد می‌شود.
مزیت اطلاعات کدگذاری شده در یک سطح فیزیکی مشخص (رمزینه) یا همان (بارکد) افزایش سرعت و کاهش بروز خطا در ثبت اطلاعات؛ دسته‌بندی صحیح و دقیق اطلاعات؛ سهولت دسترسی به اطلاعات واقعی و حقیقی است. به همین دلیل شما به هیچ وجه دچار سردرگمی نخواهید شد و در کمترین زمان می‌توانید به کلیه اطلاعات اموال دسترسی پیدا کنید.
همچنین با استفاده از نرم افزار اموال و دارایی ثابت و به کمک تکنولوژی RFID نیز می‌توانید اموال و دارایی خود را مدیریت کنید در این صورت، امکان ردیابی اموال فراهم خواهد شد و هیچ فردی نمی‌تواند بدون کسب اجازه از سازمان، اموال را جابجا کند زیرا اجازه خروج به این کالا داده نشده است و گیت هشدار می‌دهد. این اقدام کمک شایانی به حراست و حفاظت از اموال سازمان خواهد کرد و تنش‌های درون سازمانی را به حداقل می‌رساند زیرا تدابیر امنیتی برای ردیابی اموال لحاظ شده است.

معضل محاسبه هزینه استهلاک

یکی از دغدغه‌های سازمانی، این است که استهلاک هریک از دارایی‌ها چقدر است؟ احتمالا این سوال مطرح می‌شود که چرا باید هزینه استهلاک برای سازمان واجد اهمیت باشد؟ واقعیت این است که دارایی‌های ثابت پس از گذشت مدت زمانی، عمر مفیدشان تمام شده و کارایی سابق را ندارند و مستهلک می‌شوند. در نتیجه باید هزینه استهلاک آنها بر اساس استاندارد شماره ۱۱ حسابداری محاسبه شده و در صورت‌های مالی آورده شود.
تعیین استهلاک اموال در بسیاری از موارد وقت‌گیر بوده و زمان زیادی را برای محاسبه هزینه استهلاک باید صرف کرد. گاهی اوقات، این گزارش دقیق نبوده و همین گزارش مبهم خود به معضل جدیدی تبدیل می‌شود. نرم افزار اموال و دارایی ثابت در این موارد راهکاری ارائه کرده است که به کمک این سیستم بتواند استهلاک هر دارایی را به راحتی محاسبه کنید.

به کمک نرم افزار اموال و دارایی ثابت می‌توانید تاریخچه‌ دقیقی از اموال را داشته باشید. نرم افزار بعد از انتخاب اموال، استهلاک را بر اساس استاندارد شماره ۱۱ حسابداری و نوع طبقه اموال در چندین فرمت مختلف به صورت نزولی و مستقیم محاسبه و اعلام می‌کند. مهمتراینکه این نرم افزار، می‌تواند گزارش ماهانه و سالانه از استهلاک دارایی را ارائه کند.
ارائه چنین گزارشی به شما کمک خواهد کرد تا در مورد وضعیت اموال در آینده تصمیم‌گیری کنید تا جلوی ضرر و زیان احتمالی را به دلیل افزایش هزینه تعمیرات بگیرید. امکان دارد که تصمیم بگیرد که از این خودرو کمتر استفاده شود یا اینکه به فروش برسد زیرا هزینه استهلاک آن بسیار بالا رفته است. البته این روند در کشور ما با توجه به بهبود و افزایش قیمت ریالی قیمت خودرو بعد از گذشت عمر مفید اندکی متفاوت بوده و در بیشتر موارد تجدید ارزیابی صورت می‌گیرد.

با نرم افزار اموال و دارایی ثابت شرکت تراز سامانه به سمت چشم‌انداز حرکت کنید

اگر تمام هدفتان این است که هر گامی که برمی‌دارید بیشتر شما را به «هدف عالی سازمان» و «افق روشن موفقیت» نزدیک کند. بهتر است تا روشهای نوین را در مدیریت سازمانی بکاربگیرید. لازمه مدیریت عالی، اشراف کامل به دارایی شرکت است که از طریق سنتی امکان‌پذیر نبوده و تنها به کمک روشهای مدرن میسر می‌شود.
تنظیم «گزارش دارایی شرکت» در دسته نیازهایی قرار می‌گیرد که باید به صورت منسجم، تفکیک شده و دقیق انجام شده باشد تا افراد دچار سردرگمی نشوند. نرم افزار مدیریت اموال و دارایی ثابت قطعا فرصتی فراهم خواهد کرد تا این گزارش به صورت دقیق تنظیم شود. این نرم افزار به عنوان حافظ اموال شرکت، جلوی سرقت و جابجایی دارایی را گرفته و گزارش استهلاک اموال را به صورت دلخواه تنظیم می‌کند تا مدیران بتوانند در مورد وضعیت کالای قدیمی نظر بدهند.
مجموع این مزیتها موجب شده که مدیران پیشرو در بکارگیری این نرم افزار لحظه‌ای تردید نکنند زیرا به ابزاری برای تحقق اهدافی بزرگ تبدیل شده و به سازمان در رصد همه جانبه دارایی کمک خواهد کرد و همین موجب می‌شود تا مدیران عالی بتوانند با خیال آسوده به مدیریت عالی بپردازند چون اطمینان دارند که نرم افزار اموال و دارایی ثابت بخش عظیمی از وظایف سازمانی را انجام می‌دهد.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top