معجزه نرم‌افزار دریافت و پرداخت

نرم‌افزار دریافت و پرداخت

معجزه نرم‌افزار دریافت و پرداخت شما را شوکه می‌کند

نبض مدیریت مالی در دستان شما می‌زند

ثبت مدون «حساب و کتاب» و پیدایش حسابداری نه قدمتی «چند صد ساله» بلکه قدمتی «سه هزار و ششصد ساله» دارد. این واقعیتی است که در میانه کشف آثار باستان‌شناسی تمدن سومری‌ها مشخص شد و همگان را شگفت زده کرد. هرچند حسابداری به عنوان زیربنای تجارت، قدمتی به بلندای تاریخ دارد اما سابقه کشف «اولین سند حسابداری» به تمدن سومری بازمی‌گردد.
مردمی که در بابل می‌زیستند تنها هنر خود را در«لوح‌های سفالین» حکاکی نمی‌کردند بلکه حساب و کتاب خود را در آن ثبت می‌کردند تا بتوانند میزان «دخل و خرج» خودشان را نگهدارند و سند محکمی داشته باشند. اسناد ثبت شده بر لوح‌های سفالین، از پرداخت دستمزد به کارگران تا خرید اجناس را دربرگرفته است.
لوحهای سفالین در پی کنده شدن برگ‌های تقویم تاریخ، جای خود را به پاپیروس و دفاتر کاغذی داد و در نهایت به دفاتر حسابداری تبدیل شدند، اما این پایان کار نبود. به موازات توسعه شرکت‌ها و تغییرات ناشی از تحولات صنعتی همچون هوش مصنوعی و نرم‌افزارها، کار حسابداری از یک «کار فرسایشی» به «کاری جذاب» تبدیل شد.
توسعه فعالیت‌های تجاری شرکت‌ها، حسابداری و نحوه مدیریت شرکت‌ها را مدرن کرد. روش سنتی دیگر جوابگوی نحوه مدیریت شرکت نبود. در این شرایط، شرکت‌های عصر حاضر به کمک نرم‌افزارهای جامع ERP توانستند هزینه کمتری را بابت خدمات پرداخت کرده و نتایج بهتری را به دست بیاورند. نرم‌افزار «دریافت و پرداخت» تعبیه شده در سیستم مدیریت مالی و حسابداری توانست سازه جدید و مدرنی را برای ساماندهی به وضعیت مالی شرکت بنیان گذارد.

تسلط بر روند مالی

شرط تصمیم‌گیری جسورانه برای نیل به موفقیت، در گرو «اشراف کامل» بر روند مالی شرکت است. به عبارتی شما تنها زمانی می‌توانید وارد کار تجاری شوید که به طور کامل در جریان وضعیت مالی شرکت قرار بگیرید.
«آگاهی از وضعیت مالی» در مدت زمانی نه چندان دور، مستلزم به‌کارگیری تعداد زیادی نیروی انسانی بود اما «حاکمیت اتوماسیون و هوش مصنوعی» این روند را مکانیزه کرد و نرم‌افزارها این امکان را فراهم کرده‌اند که شما ناچار نشوید که سررشته امور را به دست دیگران بسپارید.
«عدم تسلط» بر روند جریان مالی شرکت موجب هدر دادن زمان شده و فرصت‌های زیادی را از شرکت سلب خواهد کرد. در چنین شرایطی، استفاده درست و مناسب از نرم‌افزار دریافت و پرداخت می‌تواند به ساماندهی وضعیت مالی شرکت کمک کند.

افزایش سرعت در ثبت سند

اگر از روند طولانی ثبت اسناد مالی خسته شدید و اعتراضات پیاپی کارمندان بابت حجم کار شما را عاصی کرده، بهتر است تا با تدبیری مناسب این وضعیت را به نفع خودتان تغییر دهید. به کمک نرم‌افزار دریافت و پرداخت می‌توان گردش مالی نقدی و غیرنقدی را در حجم وسیع به سرعت ثبت کرد. در چنین مواردی تنها لازم است تا نوع دریافتی (اعم از چک یا نقدی) را مشخص کرده و طرف حساب و نوع ارز دریافتی را مشخص کنید. به منظور ورود اطلاعات چک‌های دریافتی باید شماره چک، تاریخ، میزان و بانک مربوطه را وارد کنید. نرم‌افزار این امکان را برایتان فراهم کرده است که بتوانید چک‌های متوالی را در اسرع وقت ثبت کنید همزمان تمام دریافت‌های نقدی را کنترل کرده و برای آن رسید صادر می‌کند.

پایان کابوس جستجو

شاید بارها با این چالش مواجه شدید که امکان جستجو و پیدا کردن یک چک را ندارید. همین موجب سردرگمی و عصبانیت شما شده است. اگر بارها با این مشکل مواجه شدید، بهتر است بدانید که با وجود این نرم‌افزار، امکان ندارد که این تجربه تلخ باردیگر شما را بیازارد. چون در این نرم‌افزار شما می‌توانید چک خود را بر اساس فیلترهای متعددی همچون تاریخ، نام، شماره، جستجو کنید.

گزارشی فارغ از زمان و مکان

گزارشی از عملیات بانکی و حسابهای مالی، موضوعی است که «گاه و بیگاه» بسیاری از مدیران شرکت به آن نیاز پیدا می‌کنند. در بسیاری از موارد امکان گزارش‌گیری دقیق و به روز و تفکیک شده وجود ندارد. اگر از این نرم‌افزار استفاده کنید، می‌توانید فارغ از زمان و مکان به گزارش لحظه‌ای حساب خود دسترسی داشته و گزارشی از مانده هر حساب و گردش مالی خود دریافت کنید. «امکان دریافت ریز صورت دریافت و پرداخت روزانه» موضوعی است که می‌تواند به شما کمک کند تا چشم‌انداز واقع‌بینانه‌ای نسبت به وضعیت شرکت پیدا کنید.
«گزارش‌گیری» در واقع یکی از بخش‌های مهم و بنیادین این نرم‌افزار بوده و با انعطاف‌پذیری زیاد این امکان را برای شما فراهم کند که بر اساس پارامتر انتخابی گزارش را دریافت کنید. به عبارت بهتر مدیریت این امکان را دارد که گزارشی از «نمایش آخرین وضعیت و محل چک‌ها به صورت خودکار و لحظه‌ای» را دریافت کند. می‌توان گزارشی از چک‌های در جریان وصول یا وصول شده یا در انتظار وصول یا چک‌های برگشتی دریافت کرد.

حل مشکل مغایرت‌گیری

تمام افرادی که دستی در حسابداری دارند به خوبی می‌دانند که مغایرت‌گیری بانکی چه کار دشوار و جانفرسایی است. در واقع، خطای دید موجب ایجاد مغایرت می‌شود. اشتباه حسابدار موجب می‌شود تا صفرها کم و زیاد شده یا دریافت و پرداخت جابجا نوشته شود یا اینکه چک‌ها وصولی زده شود در حالیکه وصولی صورت نگرفته است. در نتیجه، حساب دفتری و حساب بانک دچار مغایرت می‌شود. در چنین شرایطی برای انطباق حساب‌ها لازم است تا زمان زیادی صرف شده و با حساب‌های متعدد سر و کله زده شود.
اگر تا دیروز مغایرت‌گیری به کابوس بسیاری از حسابداران تبدیل شده بود که تلاش داشتند تا هرجور شده گره از کار بگشایند. امروزه، مغایرت‌گیری حساب‌های بانکی با یاری این نرم‌افزار آسان شده است. در واقع نرم‌افزارهوشمندانه، مغایرت را تشخیص و «امکان مغایرت‌گیری بانکی به صورت خودکار با کنترل دقیق ریز عملیات» فراهم کرده است که همین بار سنگینی را از دوش حسابداران برمی‌دارد.
این نرم‌افزار ازاین قابلیت برخوردار است که می‌تواند با اقدامات پیشگیرانه مانع از وقوع اشتباهاتی در ثبت چک‌ها شود. به عبارت بهتر، سیستم ضمن بررسی شماره ثبت چک، مانع اشتباه کاربر شده و اجازه وقوع چنین اشتباهی را نمی‌دهد. به همین دلیل محال است که دو چک با یک شماره ثبت شوند.

ارتباطی همه‌جانبه

یکی از مهمترین مزیت‌های نرم‌افزار دریافت و پرداخت ارتباط منسجم با تمام زیرسیستم‌ها و سیستم‌های ERP است. به عبارت بهتر، این بخش با نرم‌افزار کنترل مالی قراردادها و مدیریت خرید و سایر بخش‌ها در ارتباط بوده و همین امرموجب انسجام شده و جلوی دوباره‌کاری و آشفتگی نرم‌افزاری را خواهد گرفت.
زمان طلا است
اگر تمایل دارید که همواره گزارش دقیقی از وضعیت مالی شرکت داشته باشید و در جریان تعهدات مالی شرکت خود قرار بگیرید و دیگر شاهد تکرار مغایرت بانکی نباشید، بهتر است تا کلیه امور مالی خود را از طریق نرم‌افزار دریافت و پرداخت انجام دهید که ضمن ارائه بهترین عملکرد و گزارش دقیق بر اساس فیلترهای تعیین شده احتمال شکل‌گیری خطا را به صفر می‌رساند. در این صورت این پتانسیل وجود دارد که مدیران شرکت ضمن آگاهی دقیق از وضعیت مالی بتوانند تصمیمات سرنوشت‌سازی بگیرند تا شرکت را به افق ترسیم شده در چشم‌اندازی روشن، نزدیک کرده و تحول بزرگی را رقم بزنند.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top