نرم افزار فروش و حسابداری فروش

نرم افزار فروش و حسابداری فروش

نقش‌آفرینی ماژول فروش در تحقق چشم انداز شرکت

از آنالیز رفتار مشتری تا اعمال ترفندهای پروموشن

نرم افزار فروش و حسابداری فروش؛ شاید باورش سخت باشد اما استراتژیست‌ها و تحلیلگران بازار در زمانه‌ای که مشتری زیر بمباران تبلیغات لحظه‌ای و گسترده شبکه‌ای قرار داد، تلاش دارند تا راهکار نوین و مشتری‌پسند را در پیش بگیرند تا «نسل مشتریان وفاداری» را پرورش دهند که جز سرمایه‌های اساسی هر شرکتی محسوب می‌شود.
«چگونگی نفوذ در دل مشتریان وتحلیل رفتارهای آنان» به دلیل جذابیت، لیست بلندبالایی از کتابهای منتشر شده را به خود اختصاص می‌دهد. کتاب‌هایی که تلاش دارند با ارائه راهکاری نوین به شرکتها یاری برسانند تا ضمن پیش‌بینی رفتار مشتری، سود فروش را افزایش دهند.

تحلیل رفتار خرید مصرف کننده آنقدر واجد اهمیت است که برای دستیابی به این هدف، راهکارهای نوینی طراحی شده است. اسکات هریس و کوین آگرمن در کتابی تحت عنوان «بازی پردازی در بازاریابی» روشهای قدیمی بازاریابی را منسوخ شده دانستند و تصریح دارند که نسل پیش‌رو را باید برگزاری مسابقه، اهدای محصولات رایگان برای طرفداران و وبلاگ نویسان، و برگزاری بازیهای مرتبط با برند به «مشتریان وفادار» تبدیل کرد که یکی از شرطهای اساسی تداوم موفقیت محسوب می‌شود.

اهمیت رفتار خرید مشتریان موجب شد تا ماژول‌های فروش به چنین قابلیتی مجهز شوند. در واقع ماژول‌های فروش این امکان را دارند که رفتار مشتری را تحلیل کرده و گزارشی ارائه کنند. نرم افزار فروش و حسابداری فروش که در سیستم مدیریت بازاریابی و فروش در مجموعه نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP تراز سامانه تعبیه شده است، تلاش دارد تا به وضعیت فروش یک سازمان، سرو سامان داده و به آشفتگی پایان دهد زیرا امکان یک فروش موفق، بدون برخورداری از نرم افزار فروش وجود ندارد.
نرم افزار فروش با آنالیز وضعیت بازار، سازماندهی بازاریابها، تعیین برنامه فروش، تهیه گزارش فروش به شرکت کمک می‌کند تا در مسیر پیش‌رو بهتر گام برداشته و ضمن اتخاذ تصمیمات استراتژیک، جلوی ضرر و زیان گسترده به شرکت را بگیرد.

نرم افزار فروش و مسابقه پروموشن‌ها

دنیای تجارت، مسابقه پروموشن‌ها را به تماشا نشسته است. فروشگاهها و صاحبان کسب و کار برای شکار مشتری، پروموشن‌هایی همچون تخفیف یا جایزه جذاب را ارائه می‌دهند. فرقی ندارد که شما بخواهید چند بسته کیک بخرید یا تور مسافرتی را انتخاب کنید که قصد دارد شما را به یک سفر رویایی در شاخ آفریقا دعوت کند.
سطح پروموشن‌ها با توجه با قیمت محصول خریداری شده، متفاوت است. در خرید یک تخته فرش، امکان دارد که تخفیف پنج درصدی داده شود اما در تورآفریقا، هزینه سفر به یک جزیره سحرآمیز و دورافتاده از شما گرفته نشود یا اینکه شاید اگر چهار بسته کیک بخرید به شما یک کیک اضافی داده شود یا اینکه در «پنج‌شنبه جادویی» خرید شما مشمول تخفیف ده درصدی ‌شود.

ارائه پروموشن‌ها محدود به یک منطقه خاص یا شهر خاص نیست. این ترفند، ترفندی جهانی شده است که از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین کشورها را درنوردیده است. هر روز صاحبان کسب و کار، روش جدیدی را ابداع می‌کنند تا بلکه بتوانند گوی سبقت را از همکاران خود بربایند.
پروموشن‌ها برای مشتری‌ها پر ازجذابیت و برای صاحب کسب و کار سرشار از نگرانی و استرس است که مبادا کلیه حسابهای شرکت را به هم بریزد. این نگرانی با وجود ماژول فروش رنگ می‌بازد زیرا نرم افزار فروش تراز سامانه از امکان « پلن‌نویسی یا ارائه پروموشن‌های مختلف مانند تخفیف، جایزه» برخوردار بوده و می‌تواند چنین شرایطی را مدیریت کند.

آنالیز رفتار مشتری با نرم افزار فروش

برنامه‌ریزی جدید برای آینده شرکت، نیازمند دسترسی به گزارش‌های تصمیم‌ساز است. این گزارشها برای تعیین برنامه آینده شرکت از اهمیت زیادی برخوردار است. اما مشکل بسیاری از شرکتها این است که امکان دستیابی به این گزارش‌ها را با توجه به عوامل تاثیر گذار نداشته و به همین دلیل قادر به تحلیل رفتار مشتری خود نیستند.
ماژول فروش از امکان تهیه گزارش‌های تصمیم‌ساز برخوردار بوده و به این ترتیب می‌تواند وضعیت فروش را آنالیز کند. در این گزارش، رفتار و عملکرد مشتریان، بازاریاب‌ها، سرپرست فروش، دفاتر فروش، تیم بخش، استراتژی، لجستیک، استان، شهر، منطقه جغرافیایی، کالا و مصرف کننده مورد سنجش قرار می‌گیرد. می‌توان درصد تغییرات را در بازه زمانی روزانه ،هفتگی، ماهانه و سالانه رصد کرده یا بازه زمانی جدیدی را تعریف کرد.
به این منظور می‌توان میزان فروش، برگشتی، سفارش فروش، پیش فاکتور، قرارداد و …. را آنالیز کرد در این صورت می‌توان یک «گزارش واقعی» را برای میزان فروش فعلی شرکت تهیه و برای دستیابی به وضعیت مطلوب‌تر، استراتژی جدیدی را تدوین کرد.

نرم افزار فروش و حسابداری فروش

دشواری ثبت سفارش تا تحویل کالا

یکی از مراحل سخت و دشوار و چالشی چرخه فروش «ثبت دقیق سفارش» و «تحویل کالا به مشتری» است. شاید از منظر بسیاری از افراد، این فرایند کار چندان سختی نباشد زیرا مشتری خریدی را سفارش می‌دهد و در مدت زمانی مشخص، این سفارش را در جلوی منزل خود دریافت می‌کند. اما این فرآیند به ظاهر ساده، کاری بسیار سخت و دشوار است که در توان هر شرکتی نیست. بسیاری از شرکتها به دلیل عدم موفقیت در این فرآیند حذف شدند زیرا در بسیاری از موارد تحویل کالا به مشتری موجب اعتراض شده و حتی به «خرید آخر» مشتری تبدیل می‌شود. در چنین شرایطی، بحث تبدیل «مشتری نخستین» به «مشتری وفادار» بسیار خنده‌دار است.

ثبت نادرست سفارش، زمان زیاد تحویل سفارش، تعداد اشتباه، جنس نامرغوب، مشکلات پیک‌ها، وضعیت نامطلوب پست، عدم رضایت مشتری، محدودیت فرآیند پرداخت، نحوه نادرست تحویل سفارش، مرجوع شدن کالا، هزینه بالای ناوگان حمل و نقل، عدم استفاده از فناوری‌های نوین موجب شده است که این روند به ظاهر ساده، به دردسر بزرگی تبدیل شود. زیرا بسیاری از مشتریان به دلایل کاستی‌های موجود، معترض شده و امکان دارد که کالا را مرجوع کنند. البته کنترل برخی از این عوامل در اختیار فروشنده نیست اما او وظیفه دارد تا ضمن مدنظر قراردادن شرایط پیش‌بینی نشده، زمان بیشتری را برای تحویل کالا به مشتری تعیین کند یا روش به صرفه و جدیدی را امتحان کند.
ضرورت رفع این مشکلات در گرو برخورداری از یک نرم افزار فروش و حسابداری فروش است که به شما کمک کند تا « ثبت سفارش، پیش‌فاکتور، قرارداد، دستورحمل، فاکتورفروش، برگشتی، تعدیل حساب، اصلاحیه فاکتور و مدیریت توزیع» را به صورت دقیق انجام دهید و«امکان ثبت سفارش‌ها ازطریق گوشی هوشمند» را داشته باشید و سفارش فروش را آنلاین ارسال کنید.

تعیین سود و زیان با نرم افزار فروش

«افزایش سود و کاهش زیان» کالاها یکی از بدیهی‌ترین سنجشهایی است که توسط شرکت انجام می‌شود. این بررسی یک کار تخصصی و دقیق است که در توان متخصصان است. پیدایش خطا در این محاسبات دقیق، «اشتباه پیش پاافتاده‌ای» نیست زیرا می‌تواند یک شرکت را از «میدان رقابت» حذف کند.
به منظور جلوگیری از وقوع چنین خطای بزرگی، بهتر است تا این وظیفه به نرم افزار فروش و حسابداری فروش محول شود تا با دقت بالا «سود و زیان ناخالص کالا براساس آخرین قیمت یا میانگین» را تعیین کند. در این صورت می‌توان در مورد فروش یا عدم فروش آن کالا تصمیم‌گیری کرد.

بازاریابان خوب شرط موفقیت

یک شرکت اگر بهترین محصول با بهترین قیمت را داشته باشد اما از نعمت «بازاریابان حرفه‌ای» برخوردار نباشد، به سرعت «سقوط آزاد» را تجربه خواهد کرد. داشتن یک شبکه فعال و پویا از بازریابان در زمره آرزوهای مدیران یک شرکت قرار می‌گیرد زیرا فعالیت بازاریابان «شکست یا پیروزی» هر شرکتی را تعیین می‌کند.
مدیریت بازاریابان در شرایطی که تعداد بازاریابان کم و فعالیت شرکت محدود باشد، کار چندان سختی نیست اما به موازات گسترش حوزه جغرافیایی و پراکندگی بازاریابان در سراسر کشور، مشکلات به همان اندازه بزرگ می‌شود. به ویژه زمانی که قرار است پورسانت بازاریابان محاسبه و پرداخت شود.
ماژول فروش برای «مدیریت و راهبری» بازاریابان به عنوان نقطه اتصال شرکت با مشتری، از امکانات منحصر به فردی برخوردار است. پورسانت بازاریابان در این ماژول به راحتی محاسبه شده و گزارش دقیقی ازپورسانتها ارائه می‌شود. البته شرط دریافت گزارش دقیق، وارد کردن اطلاعات پایه درست است.

با نرم افزار فروش فرآیند فروش را آسان کنید

باقی ماندن در عرصه فروش محصولات متضمن بکارگیری به روزترین نرم افزارهای فروش و حسابداری فروش است تا بتوان پلن فروش آتی شرکت را ترسیم و یک گزارش مقایسه‌ای دریافت کرد.
این گزارش درصد تغییرات فروش، ثبت سفارش و مرجوعی را به درستی تعیین کرده و از امکان اعمال فیلترهای متعدد همچون کالا و منطقه برخوردار بوده و چشم‌انداز دقیقی را از وضعیت کنونی شرکت ترسیم می‌کند.
شناسایی نقاط ضعف و قوت و برنامه‌ریزی برای تقویت نقاط قوت و حذف نقاط ضعف به شرکت کمک می‌کند تا یک برنامه دقیق را برای دستیابی به «برنامه فروش موفق» تدوین کرده و در این مسیر گام بردارد. مهمتر اینکه این ماژول، فرآیند فروش را بهبود بخشیده و می‌تواند کلیه فرآیندهای فروش از ثبت سفارش تا صدور فاکتور فروش، پیش فاکتور، تحویل کالا را به آسانی انجام داده و این کار بزرگ، بدون خطای انسانی انجام می‌شود.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top