نرم افزار انبار و حسابداری انبار

نرم افزار انبار و حسابداری انبار

با دل قرص قرارداد ببندید

نرم افزار انبار و حسابداری انبار؛ همان زمانی که انسان داد و ستد کردن را آموخت تا به حکم تجارت و بازرگانی، زندگی بهتری را برای خود رقم بزند. نیاز به داشتن انبار به عنوان یک ضرورت، در دستور کار تاجران و بازرگانان قرار گرفت. تاجران با انبار کردن کالا، فرصت‌ها را رصد می‌کردند تا در موعد لازم، کالای خود را با قیمت خوب در«جای مناسب و زمان مناسب» به فروش برسانند. اما انبارها، تنها کالاهای تولید شده را در خود جای نمی‌دادند. همزمان با شکل‌گیری انقلاب صنعتی دوم با شاخصه‌های «تولید انبوه» و «خط تولید»، انبار در ساختار سازمانی اهمیت مضاعفی پیدا کرد زیرا «تداوم و توقف» تولید در گرو «مدیریت درست انبار» بود. مدیر انبار موظف بود با دقتی وصف‌ناپذیر، وضعیت واحد را بررسی کرده و گزارش دقیقی از «وضعیت لحظه‌ای موجودی» ارائه کند.

مدیریت انبار (Warehouse Management System) در مدت زمانی نه چندان دور، کاری سخت و دشوارمحسوب می‌شد که به دلیل خطاهای متعدد، همواره در تیررس انتقادات قرار گرفته و مدیران آن از ثبات کاری لازم برخوردار نبودند زیرا مدیران عالی، راهکار بهبود وضعیت را تغییر مدیریت می‌‌دانستند در حالیکه «تغییر مدیریت انبار» نه تنها مشکلات را حل نمی‌کرد بلکه به هرج و مرج کاری در انبار دامن می‌زد.

اما در این مقطع زمانی، مدیریت انبار به مدد نرم افزارهای نوین و مدرن سازمانی، همچون «نرم افزار انبار و حسابداری انبار» که در سیستم مدیریت انبار و تدارکات از مجموعه نرم افزارهای جامع و یکپارچه ERP تراز سامانه تعبیه شده است، به کاری راحت و بدون دغدغه تبدیل شده است که فرآیندهای پیچیده و وقت‌گیر را پشت سر گذاشته و توانسته «عملکردی بدون نقص» را به نمایش بگذارد. مهمتر اینکه توانسته، ضمن جلب نظر مدیریت عالی سازمان، با ارائه اطلاعات دقیق و به موقع به نیازهای سازمانی و مدیریتی در کمترین زمان پاسخ دهد و روند تولید و فروش را بدون توقف پیش ببرد.

نرم افزار انبار و حسابداری انبار

پیدا کردن لوکیشن کالا در کمترین زمان با نرم افزار انبار و حسابداری انبار

زمانی که کار تولید، لنگ یک قطعه باقی مانده و انباردار باید در اسرع وقت جای قطعه را پیدا کرده و برای خط تولید ارسال کند. مشکل بزرگی به نام «پیدا کردن جای کالا» خودنمایی می‌کند. گم کردن جای لوکیشن کالا شاید در ابتدای امر موضوع پیش پاافتاده‌ای به نظر برسد، اما واقعیت این است که این مشکل به بحرانی بزرگ تبدیل شده است که مانع کارآمدی و بهره‌وری می‌شود.
اگر شما به کرات با این مشکل مواجه شده و بارها به همین دلیل مواخذه شدید، بهتر است تا از نرم افزار انبار و حسابداری انبار بهره بگیرید تا دیگر شاهد تکرار چنین رخدادی نباشید. در صورت بهره‌گیری از این نرم افزار، شما می‌توانید از قابلیت «امکان ثبت بارکد و اضافه‌کردن محل استقرار کالا به صورت درختی» بهره بگیرید و دیگرشاهد وقوع چنین اتفاقی نباشید.
امکان ثبت بارکد مزیت بسیار خوبی است که به شما کمک خواهد کرد تا کالای خود را در کمترین زمان ردیابی کرده و به موقعیت فیزیکی آن دست پیدا کنید که مانع هرج و مرج می‌شود. البته این دستاورد بزرگ مدیون تکنولوژی Radio Frequency Identification، تکنولوژی (شناسایی از طریق امواج رادیویی) بوده که پایه و بنیان انبارداری هوشمند است. با این روش، خطا و مغایرت به حداقل رسیده و ضمن افزایش سرعت در روند مدیریت انبار، میزان بهره‌وری به بالاترین حد می‌رسد.

هشدار موجودی و تاریخ انقضا

کابوس بزرگتر، زمانی خودنمایی می‌کند که موجودی مواد اولیه تمام شده و مدیریت انبار از آن بی‌اطلاع باشد. این مشکل هنگام تولید کالا به یک بحران بزرگ تبدیل شده و امکان دارد که خط تولید را متوقف کند. توقف خط تولید، زیان مالی بزرگی را متوجه واحد تولیدی خواهد کرد. زیرا بدون اینکه کالایی تولید شود شما ناچار هستید تا هزینه‌هایی همچون حقوق کارگران و هزینه‌های تولید و سایر هزینه‌ها را متقبل شوید. بدتر اینکه، زمان زیادی بابت سفارش و دریافت کالا هدر داده می‌شود و امکان دارد که کار مدت زمانی بخوابد!
با نرم افزار انبار و حسابداری انبار، شما این امکان را پیدا خواهید کرد که هر زمان بدانید که در انبار شما چه خبر بوده و گردش کالا به چه صورت است. به عبارت بهتر، این امکان را خواهید داشت که هر لحظه گزارش موجودی کالا را دریافت کنید. این نرم افزار می‌تواند به شما هشدار بدهد تا قبل از اینکه موجودی کالا از یک حدنصاب کمتر شود، سفارش خرید آن کالا را ثبت کنید تا با تامین موجودی به موقع کالا از بروز مشکلات عدم موجودی کالا جلوگیری کنید.

به منظور تبیین چگونگی اعلام این هشدار، می‌توان گفت که امکان تعریف حداقل و حداکثر موجودی کالا در نرم افزار انبار و حسابداری انبار پیش‌بینی شده است. این تنظیمات در BOM یا BILL OF MATERIAL که برای ساخت یک محصول از آن استفاده می‌شود نیز، اعمال می‌شود و کاربرد دارد. به همین دلیل اگر مواد اولیه از یک حدی کاهش یابد به شما هشدار داده می‌شود.

هدف از این کار این است که از یک سو موجودی کالا تمام نشود و از سوی دیگر موجودی زیادی از یک کالا، وارد انبار نشود، چون در این صورت هزینه انبارداری افزایش یافته و این محصول اضافه، جای بقیه محصولات را اشغال کرده و نمی‌توان کالای ضروری دیگری را در انبار قرار داد.
با نرم افزار انبار و حسابداری انبار از این امکان برخوردار می‌شوید که به شما آلارم دهد، موعد انقضای یک کالای خاص فرارسیده است و شما باید مصرف یا فروش این کالا را در دستور کار قرار دهید تا مبادا ناچار شوید که هزینه زیادی بابت «دور ریختن» مواد منقضی شده متقبل شوید.

نرم افزار انبار و حسابداری انبار ابزار منحصر به فرد مدیریت

اگر در روند ورود و خروج کالای انبار خود دچار مشکل هستید و امکان مدیریت دقیق بر این روند را ندارید، بهترین کار این است که از نرم افزار انبار و حسابداری انبار استفاده کنید. این نرم افزار به سردرگمی کارکنان به منظور «ثبت دقیق ورود و خروج» پایان داده و به آنها کمک می‌کند تا با توجه به اولویت‌های سازمان بر اساس استاندارد تعیین شده، به راحتی این کار را انجام دهند.
در این زمینه دو استاندارد وجود دارد. استانداردهای فایفو (FIFO First In First Out) و لایفو (Lifo Last In First Out) روش‌های شناخته شده مدیریت موجودی در انبار هستند. انبارداری به روش فایفو و لایفو روی نحوه انتقال موجودی کالا از انبار نظارت و کنترل دارد. با استفاده از سیستم FIFO، قدیمی‌ترین کالاهای موجود، اول باید از انبار خارج شود اما در سیستم LIFO، جدیدترین کالاها در اولویت خروج از انبار قرار می‌گیرند. مدیریت موجودی انبار با استفاده از روش فایفو و لایفو روی بهینه‌سازی و اطمینان از قرار گرفتن محصولات در مکان مناسب و در زمان مناسب متمرکز می‌شود.

کاردکس کالا با نرم افزار انبار و حسابداری انبار

اگر تمایل دارید تا یک گزارش دقیق را با فرمت‌های مختلف داشته باشید و بدانید که در انبار چه خبر است و میزان ورودی و خروجی کالا به چه صورت است و کالاهای پر گردش و کم گردش را شناسایی کنید، بهتر است تا از نرم افزار انبار و حسابداری انبار تراز سامانه بهره بگیرید تا علاوه بر گزارش با فرمت‌های مختلف یک خروجی اکسل نیز داشته باشید.
در این صورت شما به عنوان یک مدیر عالی از این امکان برخوردارید که با «قوت قلب» کار سفارش‌گیری را انجام دهید و قراردادی را ببندید تا بتوانید به این ترتیب سود زیادی را نصیب شرکت خود بکنید وگرنه این احتمال وجود دارد که بدون داشتن چنین گزارشی، قراردادی ببندید که ضرر بزرگی را متوجه شرکت کند زیرا در انبار شما کالای مورد نیاز وجود نداشته و امکان عمل به قرارداد منتفی است.

نرم افزار انبار و حسابداری انبار تراز سامانه یک پیشنهاد عالی

اگر تمایل دارید تا به وضعیت انبار خود سر و سامان داده و به وسیله یک اپ کاربردی بتوانید انبار خود را به درستی مدیریت کنید و هر لحظه گزارش جامعی از ورود و خروج کالا، ارزش ریالی کالاهای موجود در انبار داشته باشید و به هیچ وجه موقعیت مکانی کالای خود را در انبار گم نکنید، بهتر است تا از نرم افزار انبار و حسابداری انبار تراز سامانه که در سیستم مدیریت انبار و تدارکات سیستم‌های ERP این شرکت تعبیه شده است، بهره بگیرید تا شاهد کارآمدی و سرعت در مدیریت انبار باشید و یک تجربه متفاوت را در مدیریت انبار به تماشا بنشینید که ضمن ارتباط با سایر واحدهای سازمانی تلاش دارد تا تعریف جدیدی از کارآمدی و سرعت در مدیریت انبار را ارائه کند.

این محتوا را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید!

به منظور بهبود کیفیت مقالات و تولید مطالب کاربردی لطفا در صورت تمایل به سئوالات زیر پاسخ دهید.

عنوان شغلی شما چیست؟ *
کدام محتوای آموزشی را می‌پسندید؟ *

درخواست مشاوره رایگان

نرم افزارهای ERP جامع و یکپارچه تراز سامانه،

ابزاری کامل برای پاسخی دقیق به تمامی نیازهای کسب و کار شماست

Go to Top